Halálos munkabalesetek: megfordult a trend
Az év első hét hónapjában harminc halálos kimenetelű munkahelyi baleset történt, ami időarányosan több, mint tavaly.
Az idei év első hét hónapjában 30 halálos kimenetelű munkahelyi baleset történt, ami 3,4 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához képest – írta a Világgazdaság az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) összegző adataiból. Tavaly a pandémia évében összesen 64-en, 2019-ben pedig 83-an vesztették életüket munkavégzés közben. Ez ellentétes az elmúlt öt évi trenddel, hiszen ezalatt a tragikus kimenetelű balesetek száma jellemzően csökkent.
Viszont az idei év első hét hónapjában 9443-an sérültek meg munkavégzés közben, ami 2,7 százalékos csökkenést jelent 2020-hoz képest. Az ITM adatai szerint a legtöbb munkahelyi baleset Budapesten és Pest megyében történt. A sérülések közel háromnegyedét a feldolgozóiparban, a kereskedelemben, a postai szállításban és a raktározási területen szenvedték el a dolgozók. A csonkulásos balesetek száma 2021 első hét hónapjában 114 volt, ami éves összevetésben több mint hat százalékos visszaesést jelent.
(Kiemelt képünk illusztráció. A feldolgozó garatba öntik az ipari almát az Austria Juice Kft. vásárosnaményi feldolgozóüzemében 2018. augusztus 30-án. Ezen a napon elkezdődött az ipari alma beszállítása a cég üzemébe, miután az almatermesztők demonstrációk és egyeztetések után megállapodtak a társasággal a léalma kilónkénti 20 forintos felvásárlási áráról. MTI Fotó: Balázs Attila)