Kíváncsi, mi a közös Csonka Andrásban és Péterfy Boriban? A Dobd magad! Extrából kiderül! (Exkluzív videó a 168.hu-n!)

Elindult a Neshama TV Dobd be magad! című műsorának vadonatúj formátuma. A Dobd be magad! Extra ráadásul nem kisebb neveket hozott el a nézőknek, mint Csonka András és Péterfy Bori. A debütáló epizód ezúttal is kizárólag a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

2025. április 2., 16:00

Szerző:

Sokan bizonyára nem is sejtik, hogy a látszólag különböző utakon járó Csonka András és Péterfy Bori életében milyen sok közös nevező van. Márpedig a Dobd be magad! vadonatúj formátuma, a Dobd be magad! Extra, pontosan ezeket a találkozási pontokat tárja fel a nézők előtt. Mindemellett a művészek gyerekkori élményeit, a pályakezdésük nehézségeit, valamint a szakmai vívódásaikat is bemutatja. Mint ahogyan képet ad a műsor két vendégének identitáskereséséről, alkotásuk terápiás erejéről. Ne hagyja ki!

Péterfy Bori és Csonka András közös gyökerei, avagy a budai gyerekkor

Péterfy Bori és Csonka András is budai gyerek volt, és a mai napig erős érzelmi kötődéssel vannak a városrész iránt. Csonka András a Tabánhoz kapcsolódik mélyen, mellyel kapcsolatban kifejtette, hogy most is ott lakik. „Ez egy szerelem” – közölte. Ezzel szemben Péterfy Bori gyerekkora a szintén ikonikus városrészhez, azon belül pedig egy meghatározó épülethez kötődik: a Bartók mozi fölötti bauhaus stílusú épülethez, ahol elmondása szerint a teraszra vezető kulcsot mindig a „rettegett házmestertől” kellett elkérni.

A művészi családi háttér mindkettőjük életét meghatározta, még ha másféle módon is.

Amíg Péterfy Bori szerint a gyerekkorát „az alkotás, a műélvezet, a mélydepressziók és a túlélés” határozta meg, addig Csonka András életének ezen korszakát az apa jelenlétének fájó hiányával írta le. S bár édesapja fizikailag jelen volt az életében, ugyanakkor a színész szerint „nem volt az a fajta haveri viszony”, amit ő nagyon vágyott volna.

Az első közös kocka: két lábon a színpadon

A Dobd be magad! Extra természetesen a játékot sem mellőzi, ugyanakkor a kockapóker helyett Réczei Tamás ebben a formátumban a három kocka alatt a vendégek életének egy-egy közös pontját rejti. Csonka András és Péterfy Bori esetében az első metszéspontot a színház és zene kettőssége jelenti. Hiszen a két művész egyaránt énekel, de nem klasszikus „színészlemezeket” készítenek, hanem saját műfajban alkotnak.

Mint az az interjú során kiderült, Csonka András zenei pályafutása ikonikus dalokkal és paródiákkal teli, míg Péterfy Bori számára az Amorf Ördögök és a Péterfy Bori & Love Band jelentett igazi művészi kiteljesedést.

„2000-ben jött ki a Betyár a Holdon című lemez, ami szájhagyomány útján terjedt” – idézte fel debütálásának pillanatait a színész-, énekesnő. Hozzátette, szerencsére azóta a közönség hűsége töretlen, így hét év szünet után is sikerült egy nap alatt megtölteniük a MÜPA nagytermét.

Természetesen Csonka András és Péterfy Bori életútja nemcsak egy ponton fedi egymást, a zenén kívül további területeken is hasonlítanak. Ám hogy mit is rejt a másik két kocka, az csak a Dobd be magad! Extrából derül ki!

Csonka András és Péterfy Bori extrán bedobta magát

Csonka András és Péterfy Bori az interjú során extrán bedobták magukat, így őszintén beszéltek az életük legfontosabb eseményeiről. Ami nem véletlen, hiszen a Neshama TV Dobd be magad! Extra című interjúműsorának pontosan ez a lényege. Hogy a meghívott vendégek izgalmas történeteket osszanak meg magukról, megismerjék egymás szakmai életútját.

Hiszen a pályán eltöltött évek alatt életútjuk rendszerint párhuzamosan futott, ritkán keresztezték egymás pályáját, keveset találkoztak.

Réczei Tamás műsorvezetőként azonban arra vállalkozott, hogy kérdéseivel elvezesse vendégeit a felismerésig, hogy igenis van közös bennük.

A Dobd be magad! Extra tehát egy három fővel zajló, izgalmas játék az életutak találkozása terén. Szellemi kalandozásra, útvesztőre fel!

(Kiemelt képünkön Csonka András és Péterfy Bori láthatók. Forrás: Dobd be magad! Extra)

A Neshama TV 50 perc című műsorában Szalai Kálmán vendége Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) főigazgatója, a Mandiner főszerkesztője volt. A beszélgetés során többek között politikai és gazdasági témákat érintettek, valamint szóba került Németország helyzete is Európában. A beszélgetést még a német választások előtt rögzítették.