Feltételesen szabadulhat a börtönből a lúgos orvos
A Fővárosi Törvényszék közleményt adott ki Bene Krisztián, közismert nevén a „lúgos orvos" ügyében hozott döntésével kapcsolatban.
A 24.hu számolt be róla, hogy a Fővárosi Törvényszék közleményben tudatta: az illetékes büntetés-végrehajtási bíró saját jogi-szakmai meggyőződése és belátása alapján döntött a „lúgos orvos” feltételes szabadságra bocsátásáról, amely döntés jelenleg nem jogerős.
Egy sor szabály betartásával kerülhet feltételesen szabadlábra a „lúgos orvos”
A bíró a feltételes szabadságra bocsátás mellett több magatartási szabályt is előírt Bene Krisztián számára.
Az elítéltnek pártfogó felügyelet alatt kell állnia a feltételes szabadság ideje alatt.
Bene nem léphet kapcsolatba sem közvetlenül, sem harmadik személyen keresztül az áldozatával, Renner Erikával.
Kötelezően távol kell maradnia az áldozat lakóhelyétől és munkahelyétől.
A feltételes szabadság ideje alatt nem hagyhatja el az országot.
A törvényszék kiemelte, hogy a pártfogó felügyelet és a speciális magatartási szabályok előírására csak feltételes szabadságra bocsátás esetén van lehetőség. Amennyiben az elítélt a teljes büntetés letöltése után szabadulna, ilyen jellegű nyomon követésre nem lenne mód.
Mint ismert, 2013. március 12-én Bene Krisztián, aki akkor a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója volt, megtámadta korábbi partnerét, Renner Erikát annak óbudai otthonában. A támadás során elkábította, megkötözte, majd maró lúgot öntött a nő nemi szervére és annak környékére, súlyos sérüléseket okozva. Az elhúzódó büntetőeljárás végén, 2018-ban Bene Krisztiánt jogerősen 11 év börtönbüntetésre ítélték, és örökre eltiltották orvosi hivatásának gyakorlásától.
Renner Erika a feltételes szabadságra bocsátás hírére aggodalmát fejezte ki. Elmondása szerint biztonságérzete továbbra sincsen, és attól tart, hogy élete veszélybe kerülhet, ha Bene Krisztián szabadlábra kerül. Kiemelte, hogy a támadás óta eltelt időszakban sem kapott megfelelő védelmet, és most még inkább kiszolgáltatottnak érzi magát.
Az ügyészség fellebbezett a döntés ellen
A büntetés-végrehajtási bíró döntése nem jogerős, mivel az ügyészség fellebbezést nyújtott be ellene. A jogerős döntést a Fővárosi Törvényszék másodfokú tanácsa hozza meg a következő hetekben. Az ügyészség álláspontja szerint a feltételes szabadságra bocsátás nem indokolt, tekintettel a bűncselekmény súlyosságára és az elítélt magatartására.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Pixabay)