Még melegebb lesz a lakás kánikula idején, ha így rendezi be
A hőérzetet is befolyásolja, hogy milyen a lakás berendezése.
Amikor a hőmérséklet folyamatosan emelkedik, természetes igény, hogy az otthonunk minél hűvösebb legyen, ezzel is elősegítve, hogy a hazatérés valóban megnyugvást jelentsen. Csakhogy ha a lakás berendezése nem megfelelő, még az is előfordulhat, hogy a hőséget még elviselhetetlenebbnek érezzük a lakásban, mint az utcán – mutatott rá a The Spruce.
Néhány dekorációs elem, illetve berendezési tárgy a hőérzetet jelentős mértékben növelheti, de akár az is előfordulhat, hogy valóban megemelik a lakás hőmérsékletét. A szakértők elárulták, hogy melyek azok a tárgyak, amelyeknek a használatát érdemes kerülni, legalábbis a nyári időszakban.
Ezek a leggyakoribb hibák a lakás berendezésekor
Manapság is sokan kedvelik a bársony, a bőr, illetve a gyapjú kárpitokat, mivel ezek luxushatást keltenek és feldobják a helyiségeket. Azzal azonban számolni kell, hogy nyáron ezek kifejezetten kényelmetlenek lehetnek, ugyanis megtartják a hőt, és gátolják a levegő szabad áramlását, egyáltalán nem szellőznek. Egy olyan szobában, amely erős természetes fényt kap, a hatás még intenzívebbé válik. Éppen emiatt szintetikus anyagok sem ideálisak erre a célra, mivel gyakorlatilag csapdába ejtik a velük érintkező test hőjét, így például egy bőrkanapén nyáron mindenki izzadni fog.
A télen oly előnyösnek és barátságosnak tűnő, vastag függönyök is hozzájárulhatnak egy helyiség felforrósodásához, ezért nyáron érdemes könnyebb, légiesebb anyagokra váltani. A lakberendezők szerint a lenvászon vagy az ahhoz hasonló, könnyű anyagból készült függönyök tökéletesek erre a célra.
A sötét színű falakról is érdemes tudni, hogy meleg hatást keltenek, hiszen elnyelik a hőt, így egyáltalán nincs hűsítő hatása annak, ha egy ilyen helyiségben próbálunk pihenni egy forróságban töltött nap után. Így már a helyiségek festésekor érdemes átgondolni, hogy megéri-e a látszat kedvéért ezeket a színeket választani.
Meglepő lehet, de a tükrök használata sem egyértelműen pozitív. Kisebb helyiségek esetében hasznosak, hiszen tágítják a teret, az árnyékos szobákat pedig világosabbá varázsolják, ami hatalmas előny. Ám ha egy napsütötte szobában sok tükör van, azok visszaverik a napfényt, ami akár szó szerint fel is forrósíthatja a helyiséget. Éppen ezért a lakberendezők nem tanácsolják a használatukat ilyen helyiségekben, hiszen ezek a kiegészítők bármennyire is mutatósak, növelik a hőérzetet.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Unsplash)