Máté Gábor rendhagyó érkezése a Katona József Színházba (Exkluzív videó!)

Máté Gábor meglehetősen érdekes körülmények között szerződött le a Katona József Színházba. Előbb meghívott vendégként címszerepet kapott, majd végleges érkezésekor többen is – köztük Eperjes Károly – felmondtak a színházban. Ám hogy a két dolog között van-e összefüggés, az kizárólag a 168.hu felületén látható exkluzív videóból derül ki. Ne hagyja ki!

2024. szeptember 4., 07:00

Szerző:

Hogy Máté Gábor beilleszkedése a budapesti Katona József Színház társulatába nem volt zökkenőmentes, annak nagyon sok oka volt. Ezeket azonban csak nemrég tudta meg, illetve állt össze benne a kép – árulta el a Kossuth- és Jászai Mari díjas színész és rendező a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsorának vendégeként. A beszélgetés első epizódja exkluzív módon most a 168-on tekinthető meg.

Így várták Máté Gábort a Katonában

A beszélgetés során kiderült, hogy Máté Gábor társulatba kerülése nem hétköznapi módon történt.

„Nagyon furcsa volt, hogy amikor egy filmforgatás közben találkoztam pár, a Katona József Színházban dolgozó színésszel, akkor mindig kedvesen érdeklődtek, hogy >>miért nem vagy te nálunk?<<, meg hasonlókat kérdeztek. És akkor én mindig válaszoltam erre valamit, mert egyébként nagyon jól éreztem magam Kaposváron, az ottani működést a mai napig egy igazodási pontnak gondolom. Az állt a legközelebb ahhoz, amit én szeretek.”

– közölte Máté Gábor. Hozzátette, általában egy színésznek március elején szólnak, hogy le szeretnék szerződtetni őt egy társulatba, de őt januárban még csak vendégszerepelni hívták a Catullus című darabba. Tehát úgy próbálta a darab címszerepét hetekig, hogy közben a kaposvári színház tagja volt.

Aztán vészesen közeledett a pillanat, amikor Kaposváron a hogyan továbbról kellett döntenie. „Eközben történt az, hogy a Katonából páran elmentek. Távozott Eperjes Károly, Gáspár Sándor és Dörner György, mert volt valami konfliktusuk, amiről én akkor nem nagyon tudtam, hogy annak mi az eredője. És ekkor telefonált Székely Gábor, hogy menjek be a színházba. Ő azonban abban az időpontban nem volt bent a színházban, így Zsámbéki Gábor íratta alá velem a szerződésemet” – árulta el Máté Gábor, hogyan lett a Katona tagja.

S hogy hogyan függ össze Eperjes Károly, Gáspár Sándor és Dörner György távozása az érkező Máté Gábor személyével? Elképzelhető-e, hogy a színészlegendák Máté miatt távoztak a színházból? Kattintson az alábbi exkluzív interjúnkra, és tudja meg az igazságot!

Máté Gábor bedobta magát, de mibe is?

S hogy mit is jelent a „Dobd be magad!”? Egy portréműsort, melyben a meghívott vendégek a játékokhoz való viszonyukról vallanak, emellett történeteket osztanak meg a gyerekkorukról, és beszélnek arról is, szoktak-e feszültséglevezetés céljából játszani. A műsor során kiderül róluk, hogy mennyire kudarctűrők, van-e bennük versenyszellem, és hogy csapatjátékosok-e vagy inkább egyedül küzdenek meg a problémákkal.

A Dobd be magad! vendégei olyan dolgokat is megosztanak a saját életútjukkal kapcsolatban, amelyekről ritkán beszélnek a nagynyilvánosság előtt. S hogy mik ezek pontosan? Az életük taktikája és annak esetleges kudarcai, a szabálykövetési képességük és feszültségük kifejezése, a konfliktusokban való szerepük. Összességében a Dobd be magad! egy olyan életútutazás, amely elkalauzol bennünket a műsor vendégeinek élettörténetében a legrejtettebb összefüggésekbe.

Persze az utazás elképzelhetetlen lenne egy kiváló játékmester közreműködése nélkül, aki ezúttal sem más, mint Réczei Tamás színházrendező és dramaturg, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház egykori művészeti vezetője, a Kaposvári Egyetem Művészeti Karának volt oktatója. A műsorvezető a 2019-ben megjelent Nagyon kell szeretniök doku-dráma kötet szerzője, 2020-tól az EMIH kulturális tanácsadója, a Baross utcában megnyíló Firgun Színház vezetője.

(Kiemelt képünkön Máté Gábor. Forrás: Dobd be magad!)

Bár a leggondosabb kezeléseket végezték el rajta, mégsem tudták megmenteni Erzsi életét. A rejtélyes körülmények között elhunyt Homonnay Gergely macskája állítólag vesebetegséggel küzdött.

Mi minden van egy falusi búcsúban? Az eszem-iszom, dínom-dánom mellett a hagyományok őrzése, a falu védőszentjének tisztelete, a vallási ünnep ugyanúgy része a búcsú több napon át tartó ünnepségének, mint a vurstli vagy a körhinta. Hogyan ünneplik ma a falusi búcsút és milyen a búcsú látványosságait szolgáltató családok élete? Ennek jártunk utána!