Látta-e már Picassót éjjel?
Három nap és három éjjel nonstop látogatható a hétfő esti végleges zárásig a párizsi Grand Palais kiállítócsarnokban a "Picasso és a mesterek" címmel megrendezett monumentális tárlat, amelyre eddig több mint 700 ezren voltak kíváncsiak.
A maratoni hétvégén további 55 ezer érdeklődőre számítanak a szervezők. Az év művészeti eseményeként októberben megnyílt kiállítás iránt akkorának bizonyult az érdeklődés, hogy az interneten elővételben megváltható jegyek már december elején mind elfogytak a február 2-ig nyitva tartó tárlatra. Helyben is lehet jegyet vásárolni, de csak átlagosan háromórás sorban állás után.
A szervezők ezért úgy döntöttek: az utolsó hétvégén, egészen a hétfő esti zárásig éjjel-nappal nyitva lesz a Grand Palais. Nonstop látogatható kiállításra ez lesz az első példa Franciaországban. Az éjszakai időpontokra előreváltható jegyek felét, 18 ezer darabot a múzeum a világhálón árusítja, a többi 18 ezret helyben lehet majd megvásárolni. Pénteken már csak hétfő hajnali 3 és fél 5 közötti idősávra maradt ötszáz hely az internetes foglalási oldalon.
A Grand Palais kiállításai látogatóinak átlagéletkora 53 év. Az éjszakai nyitvatartással a szervezők nem titkoltan fiatalítást is remélnek. Az akció mindenesetre a média érdeklődését már felkeltette: a szokásos tudósítások mellett, az RTL és az Europe 1 kereskedelmi rádiók a hétvégén éjszakai műsoraikat a kiállítás helyszínéről sugározzák élőben, hajnali 5-ig.
Thomas Grenon, a francia állami múzeumok igazgatóságának elnöke biztos abban, hogy sikeres lesz az akció. "Ünnepi hangulat lesz. Reggelit is kínálunk majd" - mondta a Le Monde című napilapnak.