Csernus Csendülője – A feladom azt jelenti, hogy nem élek

2018. június 18., 07:52

Szerző:

Akit legyőznek, az katona, mondja. A katona vegetál, a harcos él. Ő pedig harcos. Csernus Imre ezzel a címmel jelentette meg új könyvét, amelyben most a saját életéről vall, drogos múltjáról, szüleihez fűződő viszonyáról, párkapcsolati problémáiról.

A Lipótban majdnem főorvos lett, a pszichiátriai intézményben Balkáni volt a beceneve. Dúvad volt, heves vérmérsékletű, szenvedélyes. Orvosként ösztönösen döntött, megérezte, hogy a szenvedélybetegek mindig kompenzálnak valamit. Vajon ő mit? Furcsa volt neki a magyar lét, Délvidéken, ahol korábban élt, szerinte vidámabbak az emberek, itt inkább búvalbéleltek.

Nemrég otthagyta az orvoslást, most vidéken él. Régen arra törekedett, hogy mindenben ő legyen a legjobb, volt tévéműsora, harsány volt, hangos, híres lett. Ma már arra figyel, hogy jól érezze magát. Reggel kávét főz a feleségének, van saját pörkölésű kávéja, mosolyog, ha felébred a párja. Van egy Csendülő nevű vendégháza, betársult egy szőlőbirtokba, van kávézójuk, borteraszuk.

A Csendülő az adriai békét idézi. Ha délen jár, imád hajnalban átballagni a piacra, halat vesz, zöldségeket, aztán egy horvát kávézóban a csésze fekete mellett elolvassa a helyi lapokat, jól beszéli a nyelvet, és mint mondja, „kutya jól érzi magát”.

„Hallgassunk a belső hangunkra!”, ez a vezérmotívuma új könyvének. Azt meséli, találkozott egy pesszimistával, aki azt mondta neki, úgysem sikerül semmi. Ez a feladom álláspont – írja a könyvben. „A feladom” azt jelenti, hogy nem élek. Csernus nem adta fel; él. Békében. Önmagával.

(Dr. Csernus Imre: A harcos – Életrajz és lélekrajz. Jaffa Kiadó) 

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!