Káosz a reptereken, újabb leállásokra lehet számítani a jövőben
A részleges amerikai kormányzati leállás miatt megnövekedett várakozási időre kell számítani a reptereken.
Arra hívta fel a figyelmet az amerikai Közlekedésbiztonsági Hivatal (TSA) vezetője csütörtökön, részleges amerikai kormányzati leállás meghosszabbodása esetén megnövekedett várakozási időkre kell számítani a repülőtereken, írta meg a Portfolio.
Komoly problémákat okozhat a reptéri dolgozók kiesése
2019-ben már hasonló leállással szembesültek az utasok az ünnepi időszakban. Most az amerikai Közlekedésbiztonsági Hivatal szerint hasonlóra lehet számítani. A Portfolio cikke szerint A TSA alkalmazottainak többsége abban az esetben is folytatná a munkáját, ha nem kap fizetést. Miközben éppen rekordszámú utas szeretne repülni az ünnepi időszakban.
A TSA közleménye szerint összesen 62 ezer alkalmazottjuk van, és ezek közül 59 ezret alapvető fontosságúnak tekintenek. Abban az esetben, ha a kormány nem jut finanszírozási megállapodásra a kormánnyal, szombaton elkezdődhet a leállás. Az információk szerint, az alkalmazottak abban az esetben is hajlandóak lennének folytatni a munkájukat. A TSA-tisztek és a légiforgalmi irányítók azon munkavállalók közé tartoznak, akiknek abban az esetben is dolgozniuk kell, ha nem kapnak fizetést.
„Bár személyzetünk felkészült a nagyszámú utazó kezelésére és a biztonságos utazás biztosítására, kérjük, vegye figyelembe, hogy egy hosszabb leállás hosszabb várakozási időt jelenthet a repülőtereken”
– fogalmazott a közösségi médiában a TSA vezetője, David Pekoske.
Megállapodás hiányában a Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) becslései szerint jelenleg nagyjából 17 000 munkavállalót kellene elbocsátani. Emellett le kellene állítani a légiforgalmi irányítók képzését.
A korábbi tapasztalatok alapján komoly fennakadásokra lehet számítani. Legutóbb 2019-ben szembesültek az emberek hasonló problémával, akkor 35 napon keresztül tartott a leállás. Abban az évben megnőtt az irányítók és a TSA-tisztek távolléteinek a száma, miután a dolgozók nem kaptak fizetést. Emiatt megnövekedett az ellenőrzőpontoknál a várakozási idő. Végül a helyzetet úgy oldották meg, hogy a Szövetségi Légügyi Hivatal kénytelen volt lassítani a légiforgalmat, ami nyomást gyakorolt a törvényhozókra, így hamarabb született megállapodás.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)