A „fegyverszünet” alatt több civilt megölt az orosz hadsereg Ukrajnában

Csak nem akar rászállni az orosz megszállókra a Kirill pátriárka által sürgetett karácsonyi hangulat.

2023. január 7., 13:12

Szerző:

Bár hivatalosan tűzszünetet hirdetett az orosz hadsereg az ortodox karácsony idejére (január 6-7.), a brit Sky News helyi információi szerint ez alatt eddig 14 civil már megsérült a harcokban. Ukrán források a teljes frontvonalról, így Herszonból is jelentettek orosz offenzíváról.

A donyecki fronton, Bahmutnál a támadásoknak két civil áldozatul is esett, ők nem élték túl. A csapások főleg tüzérségi támadások voltak, összesen 16 településen, ahol főleg a stratégiai energiainfrastruktúrát támadták a megszállók.

(Kiemelt kép: Helyi civil a romok között a kelet-ukrajnai Bahmutban 2023. január 6-án. Fotó: Dimitar Dilkoff / AFP)

Az idősebb emberek egészen más szempontok alapján választanak autót, mint a fiatalok. A nyugdíjas években járva kevésbé fontos a lőerő, ám a függőleges és kényelmes üléshelyzet, valamint a kényelmes be- és kiszállás prioritássá válhat.