Pénzt kaptak az oltakozásért – erre el is költötték

Csaknem 12 ezer forintot költhettek el azok az ukrán állampolgárok, akik legalább kétszer beoltatták magukat koronavírus ellen.

2022. január 3., 14:26

Szerző:

Ukrajnában eddig már 638 millió hrivnyát (több mint 7,5 milliárd forintot) költöttek el azok, akik megkapták a koronavírus elleni védőoltás felvételéért járó ezer hrivnyás (csaknem 12 ezer forintos) jutalmat – hozta nyilvánosságra Mihajlo Fedorov digitális fejlesztési miniszter hétfőn a Telegram üzenetküldő portálon.

Az UNIAN hírügynökség emlékeztetett arra, hogy december 19-én indult be a Volodimir Zelenszkij elnök által kezdeményezett program, amelynek keretében

minden ukrán, aki felvette az oltás két dózisát, ezer hrivnyát kap,

amelyet kijelölt célokra – belföldi turizmusra, kulturális eseményekre és sportbérletekre – költhet el. Ezzel a kijevi vezetés azokat a vállalkozókat kívánja egyúttal segíteni, akiket a leginkább sújtottak a járvány miatt bevezetett korlátozások.

Az összeget nem lehet készpénzben kivenni a bankokból vagy saját bankkártyára átutalni, csakis a megjelölt célok valamelyikére lehet felhasználni négy hónapon belül.

Hétfőre az eddig azonosított fertőzöttek száma 1804-gyel 3 676 342-re, az elhunytaké 114-gyel 96 301-re nőtt. Az aktív betegek száma eközben csaknem 850-nel 100 316-ra csökkent. Az elmúlt napon 1168 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget szállítottak kórházba.

Január 1-jén és 2-án az oltópontok zárva tartottak, így előző nap senkit sem oltottak be. Valamely oltás mindkét dózisát eddig 13 734 741-en adatták be maguknak a mintegy 42 millió lakosú országban, további 978 570-en pedig még csak az első adagot vették fel. Harmadik oltást eddig 9515-en kaptak.

(Kiemelt kép: egy egészségügyi dolgozót oltanak az oxfordi Astrazeneca koronavírus elleni vakcinájával az ukrajnai Kijevben, 2021. március 15-én. Fotó: AFP / Sergei Supinsky)