Befejezték a nyomozást a nemi erőszakkal vádolt politikus ügyében
Franciaországban a hatóságok lezárták a nyomozást Gérald Darmanin belügyminiszter ellen, akit egy nő évekkel korábban nemi erőszakkal vádolt meg – közölte a dpa hírügynökség francia bírósági forrásokra hivatkozva hétfőn.
Darmanin ellen 2017-ben tett panaszt egy nő, aki azt állította, hogy 2009-ben a politikus – aki akkor az észak-franciaországi Tourcoing városi tanácsában dolgozott – jogi segítséget ígért neki, majd szexre kényszerítette.
Darmanin nem tagadta a szexuális kapcsolat tényét, de azt állította, hogy kölcsönös beleegyezéssel történt. Az ügyet 2018-ban vádemelés nélkül lezárták, majd a semmítőszék 2019 novemberében elrendelte az eset vádemelés nélküli lezárásának felülvizsgálatát.
Darmanint 2020-ban nevezték ki belügyminiszternek, és bár Emmanuel Macron francia elnök többször hangsúlyozta ügyében az ártatlanság vélelmét, a kinevezés megosztotta a közvéleményt.
(Kiemelt kép: Gérald Darmanin. Fotó: Xose Bouzas / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP)