Az orosz hadsereg katonai gyakorlatozásba kezdett a Földközi-tengeren
A térségben tartózkodik egy brit vadászrepülőgép-anyahajó is.
Az orosz védelmi minisztérium közleménye szerint két, a hangsebesség többszörösével haladó "Kinzsál" rakéták szállítására alkalmas MiG-31-es vadászrepülőgép érkezett a szíriai orosz légi bázisra, ahonnét lehetséges földközi-tengeri célpontok elleni harci gyakorlórepüléseket hajtottak végre.
Ez volt az első alkalom, hogy a "Kinzsál" rakéták szállítására alkalmas vadászrepülőgépeket Oroszország határain kívül telepítették.
Az orosz hadsereg szerint a "Kinzsál" rakéták a hangsebesség tízszeresével repülnek, és akár kétezer kilométer hatótávolságúak is lehetnek.
A szíriai Latakia tartomány tengerpartján fekvő Hmejmímben működő légi támaszpont Moszkva szíriai katonai műveleteinek legfőbb bázisa.
Az orosz védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a Földközi-tenger keleti részén végrehajtott katonai manőverekben számos hadihajó, két tengeralattjáró és nagy hatótávolságú Tu-22M3 bombázók vettek részt más harci légi járművek mellett. A hangsebességnél gyorsabb, atomtöltet szállítására is alkalmas Tu-22M3 repülőgépeket először májusban telepítették Szíriába a Földközi-tenger térségében megerősödött orosz katonai jelenlét erődemonstrációjaként.
Moszkva korábban azt állította, hogy szerdán egyik hadihajója figyelmeztető lövéseket adott le, egy katonai repülőgépe pedig bombákat dobott a Defender nevű brit rombolóhajó útjába, hogy kiszorítsák a Krím-félsziget közeli területről, amelyre Oroszország saját felségvizeként tekint.
Nagy-Britannia tagadta, hogy a fenti események megtörténtek volna,
hangsúlyozta, hogy a hadihajójára nem nyitottak tüzet, és leszögezte, hogy rombolója ukrán felségvizeken hajózott.
(Kiemelt kép illusztráció: Vlagyimir Putyin orosz elnök videokonferencia keretében folytat megbeszélést a Moszkva melletti Novo-Ogarjovóban lévő elnöki rezidencián 2021. március 22-én. Az orosz államfő bejelentette, hogy március 23-án kapja meg a koronavírus elleni oltást. MTI/AP/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin)