Az ENSZ-főtitkár szembemegy Orbánnal

Az ENSZ főtitkára arra figyelmeztetett, hogy a jövő nem azoké, akik falakat próbálnak építeni, hogy kihasználják a félelmet. Pan Gimun hangsúlyozta, hogy nyitva kell tartani a határokat, szembe kell szállni az idegengyűlölettel és be kell fogadni a menekülteket – írja az AFP.

2015. október 1., 09:06

A világszervezet első embere New Yorkban beszélt, amikor megnyitotta a mintegy hetven ország részvételével megrendezett migránskonferenciát.

A tanácskozáson Orbán Viktor, aki a tudósítás szerint amúgy keményvonalas álláspontot képvisel a válságban, azt szorgalmazta, hogy Ban kezdjen tárgyalásokat a menekültek világméretű elosztásáról.

A jelentés ugyancsak megjegyzi, hogy Magyarország a szerb határ után szögesdróttal akarja lezárni a horvát határt is.

(Forrás: Szelestey Lajos)