Tüntetés lesz Matolcsy irodája alatt: "1000 milliárdos megszorítás jön!"
Tüntetést szervezett az MSZP Pest megyei területi szövetsége szerda este a Nemzetgazdasági Minisztérium elé. A Biztonságot és szabadságot Pest megyében! címmel megtartott rendezvényen a párt több vezetője is részt vett.
"Mit tettek Magyarországgal? Felszámolták a sajtószabadságot! Felszámolták a jogbiztonságot! Csökkentették a fizetéseket! Elvették a nyugdíjra félretett pénzünket! 1000 milliárdos megszorítás jön!" - olvasható az MSZP meghívójában, amely szerint a tüntetésen felszólal Horváth Csaba, a párt fővárosi frakcióvezetője és a demonstráción készült felvételek szerint más MSZP-s vezetők is - például Szanyi Tibor, a párt elnökségi tagja.
"Hadd hallják meg odabent, hogy Magyarország nem kér a katasztrofális gazdaságpolitikából, avagy a matolcsyizmusból!" - tette hozzá a demonstráció meghívója.