Szél Bernadett: A Fideszből fenyegető szörnyszülött lett

Szerinte túl sok szó esik a kormánypártról, és túl kevés az országról. A déli határkerítést az LMP is megépítette volna, de gyűlöletkampányt nem indít.

2017. szeptember 22., 17:54

Szerző:

Az LMP társelnöke és miniszterelnök-jelöltje a Heti Válasznak adott interjút. Ebben elárulja, hogy az MSZP korábbi izraeli kampánytanácsadója, Ron Werber ingyen dolgozik a pártjának, az érkezése – amelyről először az 168 Órában beszélt – pedig azt jelzi, hogy az LMP-ben véget ért a gyermekkor. „Nem plüssmacikkal állunk szemben, hanem azzal a Fidesszel, amely gátlástalanul erőlteti a hazug propagandát” – mondja. Szerinte Németh Szilárd Fidesz-alelnök fel sem fogja, mit tett, amikor nemzetbiztonsági kockázatként nevezett meg három ellenzéki aktivistát, Vágó Gábort, Gulyás Mártont és Schilling Árpádot, de ez is csak azt jelzi, hogy ha a Fidesz érdeke úgy diktálja, a politikusai erőszakos, Soros György vezényelte hatalomátvételi kísérletekről hazudoznak. Az LMP ők a demokratikus, jogállami, erőszakmentes átalakulás hívei – szögezi le.

Fotó: Bazánth Ivola

Ami a bevándorlást illeti, Szél Bernadett felhívja a figyelmet, hogy az érkezőknek eszük ágában sincs itt megállni, nem fenyeget a veszély, hogy Magyarország egyik pillanatról a másikra multikulturális ország lesz. Szerinte a bevándorlóországot kiáltó szólamokkal csak félelmet akarnak gerjeszteni, miközben a kerítés ott áll a déli határon, és a felállításán kívül az LMP sem tudott volna nagyon mást tenni. Gyűlöletkampányt viszont nem indítottam volna – fűzi hozzá, megjegyezve, hogy a riogatás hatalmi célokat szolgál. „A Fidesznek nincs ideológiája. A Fidesz egy pók, amely a hálóját szövi” – mondja. A miniszterelnök-jelöltség okait firtató kérdésre úgy válaszol, elege lett abból,. hogy az ellenzék nem képes alternatívát kiállítani a Fidesszel szemben.

Ennek kapcsán jegyzi meg, hogy túl sok szó esik a Fideszről, és túl kevés az országról, a kormányváltáson túl pedig teljes irányváltásra is szükség van. Pártja küldetésének nevezi a szakítást a „fojtogató, az ország erejét elszívó berendezkedéssel”, a „kéz kezet mos” elvével. Az elmúlt harminc évet egy nagy ködös egésznek látja, amelyben az MSZP és a Fidesz egy követ fújt, és emlékeztet, hogy 2009-ben az LMP-t a Gyurcsány-kormány ellenzékeként hozták létre, és 2010-ben konstruktív ellenzék szerepére készültek. „Azt hittük, jobb irányba mennek majd a közös dolgaink. Dr. Jekyll aztán Mr. Hyde-dá változott – a Fideszből fenyegető szörnyszülött lett.”

Szél Bernadett az interjúban beszél arról is, hogy az LMP-nek meglesz a 106 egyéni jelöltje a jövő évi parlamenti választásokon. a volt MSZP-s Demeter Mártát – aki nemrég igazolt az ő pártjába – tehetséges politikusnak tartja. Arra a kérdésre, hogy készül-e árnyékkormányt alakítani, úgy válaszol, a kampány hosszú, a párt szeptember 30-i kongresszusán sok mindenről döntenek majd.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.