A rendőrség is elképedt, hány gyorshajtót észleltek az új traffipaxok Budapesten

A legújabb traffipaxok több ezer gyorshajtót füleltek le.

2024. november 6., 12:28

Szerző:

Még mindig rengeteg gyorshajtó közlekedik az utakon, ami mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy a főváros különböző pontjain elhelyezett új traffipaxok több ezer gyorshajtást rögzítettek, mindössze 4 nap alatt - tette közzé a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Az új kamerák beszereléséről Karácsony Gergely is nyilatkozott: a 26 új műszert olyan pontokon helyezték ki, ahol azt a forgalom is indokolta. Mint arról a 168.hu is beszámolt, az eszközöket még augusztusban telepítették, ám az azóta eltelt időszakban tesztüzemben működtek, hogy kiderüljön, pontosan milyen beállítások szükségesek. Október 30. óta azonban már élesben is figyelik a budapesti forgalmat.

Az új sebességmérőkről szóló híreket nem tartották titokban, ahogyan azt sem, hogy pontosan hol helyezik el azokat. A rendőrség a közleményében arra is kitért, hogy ezért is tartják megdöbbentőnek, hogy egyetlen hosszú hétvége alatt hány gyorshajtást rögzítettek a kamerák.

A traffipaxok tökéletesen működnek, sokan büntetésre számíthatnak

A Budapesti Rendőr-főkapitányság arról számolt be, hogy a hosszú hétvége alatt több mint 10 ezer gyorshajtóról készült fotó az új kamerákkal. A hatóság sem feltételezte, hogy ennyire sokan nem tartják be az előírt sebességhatárokat. A tesztidőszak alatt ennél jóval kevesebb szabályszegést tapasztaltak, így ehhez képest is rosszabbul teljesített ez a hétvége.

Azt remélték, hogy a kamerák felszerelése, illetve az elhelyezésükről szóló tájékoztatás is visszatartó erővel bír majd, de gyakorlatilag a notórius gyorshajtók ugyanúgy viselkednek, mint a tesztüzem idején. Azonban van egy nagy különbség: most már minden gyorshajtónak ki kell fizetnie a legalább 50 ezer forintos közigazgatási bírságot.

A helyszíneket tekintve nag eltérések tapasztalhatóak a város különböző pontjain. A legtöbben a Petőfi híd budai hídfőjénél lépik túl a megengedett sebességhatárt, a hétvégén összesen 2055-en. Az Üllői úton is elhelyeztek egy kamerát a Vágóhíd utcánál, itt 1703 gyorshajtó haladt át, de a Szentendrei út is kritikus szakasz, ugyanis a Raktár utcánál kihelyezett traffipax 1226 gyorshajtóról készített felvételt. Ezzel szemben a 6-os főút budapesti szakasza nyugalmasnak tekinthető a maga 48 gyorshajtójával.

Az sebességmérő rendszer összesen 47 sávot figyel meg, az alábbi helyszíneken:

  • Árpád híd, a Népfürdő utcai lehajtóhoz (mindkét irányból)
  • a III. kerületi Szentendrei úton a Raktár utcánál, valamint a Monostori útnál (mindkét irányból)
  • a Rákóczi híd budai, illetve pesti hídfőjéhez
  • a Petőfi híd budai lehajtójához
  • a Bécsi úton a Zay utcánál (mindkét irányból)
  • a Bajcsy-Zsilinszky úton az Alkotmány utcához
  • az Üllői úton a Vágóhíd utcánál, valamint a Határ útnál
  • a XI. kerületben a Bocskai úton, a Tass vezér utcához
  • a 6-os főút fővárosi szakaszán a Növény utcánál, a Duna utcánál (Savoya Park)
  • a Ferihegyi repülőtérre vezető gyorsforgalmi úton a KÖKI-terminálnál (mindkét irányból)
  • a XI. kerületi Budaörsi úton a Rupphegyi úthoz
  • a XI. kerületi Balatoni úton a Péterhegyi lejtőnél
  • a XIII. kerületben a Váci úton, a Lőportár utcánál.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Shutterstock)

Ma Magyarországon minden beteg megkapja az állapotának megfelelő ellátást, beteg nem marad ellátatlanul – ez áll a Belügyminisztérium vasárnap kiadott közleményében. A MOK szintén közleményben reagált, azt írják, véleményüket az ismert hazai és nemzetközi statisztikai adatokra alapozták, amikor az egészségügyi ellátórendszer hiányosságairól írtak.