Magyarázkodik a rendőrség a hármas családi gyilkosság után
Újra szárnyra kapott az a tévhit, hogy a rendőrök a bejelentést követően nem tesznek semmit, amíg vér nem folyik. Ez nem igaz. A hozzátartozók közötti erőszak kezelésével összefüggő rendőrségi feladatokat a 2/2018. (I. 25.) ORFK utasítás szabályozza – közölte honlapján a rendőrség.

Az Országos Rendőr-főkapitányság mai közleményében megjegyezte, hogy akit fenyegetnek, bántalmaznak, zaklatnak, haladéktalanul tegyen bejelentést a 112-es központi segélyhívón.
„Az is hívja a rendőrséget, akinek másvalakivel kapcsolatban van ilyenről tudomása! A rendőrök intézkedni fognak”
– ígérte az ORFK.
Leszögezték, hogy az is a tényekhez tartozik, hogy a rendőrök akkor tudnak hathatósan fellépni, ha a sértett vallomást tesz zaklatója, bántalmazója ellen. Ha valaki úgy érzi, hogy bejelentésével kapcsolatban a rendőrök nem megfelelően jártak el, jelezze az illetékes rendőrkapitányságon. A parancsnok ki fogja vizsgálni az esetet, és megteszi a szükséges intézkedéseket akár a családon belüli erőszak, akár a mulasztást elkövető rendőrrel szemben.
A közlemény azzal zárult, hogy
egyetlen hibás intézkedés alapján nem lehet az egész testület munkáját elítélni.
Pénteken derült ki, hogy a 35 éves S. Levente leszúrta az élettársát, Anitát, a négyéves közös kisfiukat, Vincét, aztán magával is végzett Budapesten a Zöldlomb utcában. Augusztus 22-én 10 óra 54 perckor pedig egy nő hívta a segélyhívót, mert egy nappal korábban, a hajnali órákban furcsa hangokat hallott a szomszédból. A bejelentő azt is elmondta, hogy egész nap nem látta a mellette lévő lakásban bérlőként élő családot. A Tevékenység-irányítási Központ ügyeletese megvizsgálva az előzményeket, úgy döntött, hogy nem igényel további intézkedést a bejelentés, ezért nem küldött járőröket a helyszínre. Terdik Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya szombaton fegyelmi vizsgálatot rendelt el, amiért a bejelentésre nem megfelelően reagált a Tevékenység-irányítási központ munkatársa.