Péterfalvi Attila szerint közérdekű adat, hogy Orbán mennyiből repülőzik hivatalos útjain
– Egy adat vagy személyes, vagy közérdekű. Szomorú helyzet, hogy sok esetben az adatkezelők hozzánk fordulnak, hogy egy adat közérdekű-e. Ennek a rendszerváltás után ennyi idővel a közszférában evidenciának kellene lennie. Miközben az adatvédelemnél megtanulják a szabályokat az adatkezelők, az információszabadságot nem tanítják tantárgyként a közszolgáknak, akiknek alkalmazniuk kellene – nyilatkozta Péterfalvi Attila a Népszavának.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke hozzátette, hogy a médiában elsősorban olyan hírek jelennek meg, amelyek az információszabadság működésképtelenségét mutatják, de nem ez az általános. Álláspontja szerint az információszabadság ügyéhez hozzá kellene nyúlni és sok mindenen változtatni, de ezt épp a jelenlegi politikai légkör nem teszi lehetővé.

Az interjúban szóba került az is, hogy a tao-pénzek felhasználásáról sokszor nagy a titkolózás, jogerős bírósági döntések ellenére sem kapják meg az érintettek a kért adatokat.
Péterfalvi Attila megjegyezte, hogy ha valamelyik cég tao-pénzt ad, akkor neki annyit kell megmondania, hogy az előző évben összesen mennyit adott. Azt viszont nem, hogy egy konkrét szervezetnek pontosan mennyit.
Arra a kérdésre, hogy egyetért-e azzal, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség pénzhez és titoktartáshoz köti az adatok kiadását, azt felelte, hogy titoktartást nem kérhet.
– A közérdekű adatok nyilvánossága ugyanis azt jelenti, hogy szabadon terjeszthető. A közérdekből nyilvános személyes adat pedig az, amelyik a célhoz kötöttség szabályai szerint terjeszthető
– mondta.
Kijelentette, hogy a tao átengedett költségvetési pénz, és mint ilyen, egyértelműen közpénz.
Arra a kérdésre, hogy közérdekből nyilvános adat kategóriába tartozik-e az, hogy milyen repülőutakon és mekkora összegért vett részt a miniszterelnök, vagy az, hogy ezt ki fizette, azt válaszolta, hogy attól függ, milyen úton vett részt.
– A hivatalos útjaira ez igaz, a hivatalos utak költsége közérdekű adat. Sőt, ha van összesítés arról, hogy az adott útnak van-e repülőtéri illetéke, vagy mondjuk mennyi kerozin fogyott átlagosan, akkor ezek ugyancsak a közérdekű adatok körébe tartoznak
– jegyezte meg.