Fontos üzenetet kaptak az OTP és az MBH ügyfelei, jobb ha komolyan veszik
Az OTP Bank és az MBH Bank is különböző fejlesztéseket fog végezni.
Magyarország legnagyobb kereskedelmi bankja és a második legnagyobb bankcsoportja is ugyanarra a napra tervezte be a leállását. Az OTP Bank és az MBH Bank is különböző fejlesztéseket fog végezni, ami miatt több fontos szolgáltatásuk is korlátozva lesz az ügyfeleik számára – írta meg az ATV. A cikk idézi az OTP Bank tájékoztatását is, miszerint 2025. március 22-én 21:00-tól hajnali 0:45-ig, illetve 2025. március 29-én 21:00-tól 22:30-ig a következő szolgáltatások nem lesznek elérhetők:
- az OTP Bank által kibocsátott bankkártyákkal kezdeményezett online fizetések jóváhagyása,
- az internet- és mobilbank,
- az OTPdirekt,
- az online termékigénylés (folyószámla, személyi kölcsön, áruhitel, értékpapírszámla),
- az eBIZ szolgáltatás,
- az Electra,
- a SmartBróker alkalmazás,
- a Vámpénztári rendszer.
Az MBH Bank szolgáltatásai esetében pedig 2025. március 21-e 22 óra és március 22-e 2 óra között kell elérhetetlen szolgáltatásokra számítani, melyek a következők lesznek:
- az MBH Vállalati Netbank, az MBH Direct Bank és az MBH Vállalati App,
- az MBH Netbank, valamint az MBH Bank App 103-as banki azonosító profilja,
- az MBH Bank App 504-es banki azonosító profilja.
Hozzátették, hogy a karbantartás alatt az MBH OpenAPI szolgáltatásaiban esetenként kieséseket tapasztalhatnak az ügyfelek.
Az OTP és MBH leállásával felbukkanhatnak a csalók
Bár már sokan ismerik a különböző csalási módszereket, a csalók újabbakkal is próbálkoznak, egyre gyakrabban jelennek meg új intézmények, szolgáltatók a palettájukon – írtuk meg korábban. Küldenek levelet a rendőrség, a NAV vagy éppen az MNB nevében. Ugyanakkor a legtöbb kárt a pszichológiai manipuláció okozza. A bűnözők sok esetben kecsegtető ajánlattal keresik fel az áldozatukat, és különféle indokokkal megpróbálják rávenni, hogy elindítsanak egy pénzügyi tranzakciót.
A tavaly bevezetett limitnek az a célja, hogy mérsékelni lehessen a károkat abban az esetben, ha az ügyfél csalás áldozatává válik. Ennek köszönhetően az Erste Bank ügyfeleinek számlájáról több mint százmillió forinttal kevesebb pénzt vettek le, mint az előző év ugyanazon szakában.
(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: Jaap Arriens / NurPhoto / NurPhoto via AFP)