Nem volt hajlandó munkába állni az életveszélyes mentőkocsival egy borsodi mentős, most fél a megtorlástól

2018. április 25., 08:26

Szerző:

Mint arról tegnap mi is beszámoltunk, egészen hátborzongató videót osztott meg a Facebookon dr. Kusper Zsolt, a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének elnöke. A felvételen jól látszik, mennyire katasztrofális állapotban van az egyik mentőautójuk: a kerekei körül rohad az autó, az alvázról és a futóműről szinte lemállik az alja. Mint kiderült, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei mentődolgozók ilyen műszaki állapotú járművel vonulnak nap mint nap a helyszínekre.

A mentősök többször jelezték már a munkáltatójuknak a problémát, de azt a választ kapták, hogy

menjenek lassabban.

Fotó: Facebook

A 24.hu megkereste a  videón látható mentőautó egyik vezetőjét is, akinek reggel 7-kor kellett volna átvenni a járművet, de ő közölte, hogy ilyen állapotban nem szeretné használni, mivel magára, kollégáira és a betegekre is veszélyesnek tartja. A mentődolgozó csak névtelenül nyilatkozott, mert azt mondta,

retorziókra számíthat, aki a nyilvánosságnak felfedi a valós helyeztet.

Több mint fél évvel ezelőtt kapták meg a 2006-os gyártmányú autót úgy, hogy rázott és fékhibás volt. Ez a mentőautó még ma reggel is rázott és fékhibás volt, nem lehetett normálisan vezetni – mondta. Többször is jelezték a helyi műszaki vezetőnek a problémákat, de mindig azt a választ kapták, hogy ezzel kell beérni, ez van.

Volt már arra példa, hogy kilátásba helyezte a mentőautó átvételének megtagadását, de erre azt a választ kapta, hogy akkor elviszik Miskolcra, és

adnak helyette egy rosszabbat.

Kedd reggel is hasonló történt: miután megtagadta az átvételt, egy másik kollégát ültettek a járműre, amivel szolgálaton kívül, „üres járatban” elvitték a megyeszékhelyre. Egyelőre várnak, hogy milyet kapnak helyette.

Ő reggel hétkor egy másik mentőautóval kezdte meg a 24 órás szolgálatot. Egy olyannal, ami

eredetileg gyermekmentőnek lett kialakítva és kisebb testalkatú betegek szállítására tervezték.

Ez a jármű sem nevezhető optimálisnak felnőtt betegek szállítására, de ő is csak azt tudja mondani, amit felettesei: „Ez van.”

Beszélt arról is, hogy mentős pályájának kezdetén, húsz évvel ezelőtt még tartalék mentőautók is rendelkezésre álltak, így ha lerobbant valamelyik szolgálatban lévő jármű, azonnal át tudtak ülni egy másikba. Ma már az egész megyében nincs pótautó. A miskolci állomás udvarán áll néhány roncs, amiből adott esetben az üléseket ki tudják szedni, ha éppen szükség van azokra egy másik mentőautóban.