Ne a prostituáltat, a szexet igénybe vevőt büntessék

Tíz éves lett a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesülete, és a vezetőség emiatt tortázást és performance-t hirdetett a Parlament elé. A sajtó képviselői körülbelül háromszor annyian voltak, mint a szexmunkások (ők a prostituáltak, akiket egy ideje az egyesület szerint nem píszí prostituáltnak nevezni). A Baloldali Feminista Hálózat pár aktivistája is a helyszínen volt, akik közölték: támogatják a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesületének munkáját a szexmunkások kiszolgáltatott helyzetének javítása érdekében.

2010. szeptember 20., 21:48

Az

Index tudósítása szerintazok az iparági dolgozók, akik eljöttek, maszkkal takarták arcukat, utalva arra, milyen sanyarú a magyar prostituáltak helyzete. Az ünneplésen sem vettek részt.

A Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesülete tíz éve azon dolgozik, hogy aki prostituáltként szeretne dolgozni, az legálisan tehesse, aki pedig új életet szeretni kezdeni, az befejezhesse a szexmunkát.

Az egyesület az utóbbi években két nagy összegű EU-s támogatást is kapott: 48 millió forintot az EU-s Támop, és 57 ezer eurós segítséget a Demnet projekt keretein belül. Ezekből a pénzekből tandíjmentes OKJ-s képzésekre és jogsegélyszolgálatra költenek, hogy minél alkalmasabban segíthessék a Magyarországon működő 10-12 ezer szexmunkás nőt és férfit.

Földi Ágnes, az egyesület elnöke a Parlament kávéházban tartott hétfői eseményen azt mondta, azért vonulnak piros esernyővel a Parlament elé, mert a vörös szín a szépséget szimbolizálja, az esernyő pedig ellenállást jelent a visszaélésekkel szemben. Földi szerint a szexmunkásokat számtalan atrocitás éri a kliensek, a rendőrök, és a társadalom nagy részéről, és a törvényhozó hatalom is mostohán bánik velük. „Kormányoktól függetlenül az utcáról eltüntetendő problémaként tekintettek a szexmunkásokra.”

A Baloldali Feminista Hálózat elnöke, Alföldi Andrea a 168 Óra online-nal közölte: támogatják a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesületének munkáját a szexmunkások kiszolgáltatott helyzetének javítása érdekében.

Alföldi Andrea elmondta, szerintük a magyar társadalom álszent és képmutató magatartást mutat a prostitúció kérdésében. Kijelentette: ma a "21. századi rabszolga-kereskedelem vagyis szexuális kizsákmányolás folyik állami támogatással".

A Baloldali Feminista Hálózat szerint "a hazai politikai élet morális rothadása a férfi szellemi és harácsoló prostitúciós magatartásának következménye, ez mélységesebben undorítóbb, mint az, amikor egy nő létfenntartása érdekében rákényszerül teste eladására". A prostitúció okának a gazdasági kényszert látják; szerintük a prostituáltak így próbálnak menekülni a szegénységből.

A Hálózat szorgalmazza, hogy Magyarország a maga részéről bontsa fel a New York-i Egyezményt, szigorítsa az emberkereskedelem büntetését. Véleményük szerint nem a prostituáltnak, hanem a „szex szolgáltatást” igénybe vevőnek kellene büntetést kapnia.

Az Index szerint a prostituáltak Földi Ágnessel az élen fehér maszkban felvonultak az országház elé, ott megálltak, majd visszavonultak a kávézóba. A tortabontásra már csak a sajtó és az egyesület pár fős vezetése maradt, a lányok fehér maszkjaikat hátrahagyva szó nélkül elhagyták a helyszínt.






.