Naposan zárjuk a hetet, de a békementet se kell félteni

Eső nem, de egy kis szél lesz.

2022. március 13., 09:07

Szerző:

Vasárnap napos időre számíthatunk, csupán keleten, északkeleten szűrheti kevés fátyolfelhő a napsugarakat. Csapadék nem lesz. Nyugaton, északnyugaton élénk, időnként erős lehet a déli-délkeleti szél. Délután 7-12 fok várható.

Hétfőn is napos, száraz időben lesz részünk, csupán nyugaton zavarhatják meg időnként felhők a napsütést. A Dunántúlon többfelé élénk, néhol erős lehet a déli-délkeleti szél. Hajnalban még mindenhol fagyni fog, -10, -1 fok között alakulnak a minimumok, napközben pedig 8 és 14 fok közé melegszik a levegő.

Keddre erősen megnövekszik a fátyolfelhőzet, szűrt napsütésre készülhetünk sokfelé. Napközben csapadék nem várható, de az esti, késő esti óráktól északnyugat felől egyre több helyen alakulhat ki eső, zápor. A délies szelet a Dunántúlon és a középső tájakon élénk, néhol erős lökések kísérhetik. Délután 10-16 fokra van kilátás.
(via Időkép)

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Karancsi Rudolf / 168.hu)