Nagyot fog szólni a magyar-amerikai katonai kiképzés
Megnövekedett hanghatásra kell számítani egy magyar-amerikai közös kiképzés miatt a Márkó, Veszprém, Hajmáskér, Öskü, Várpalota, Tés és Eplény által határolt területen hétfőtől szerdáig – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-vel.
A katonai vadászrepülők a kiképzési tervnek megfelelően ebben az időszakban – munkanapokon – 9 és 18 között hajtják végre a feladatokat, ezért a megszokottól eltérő, nagyobb zaj- és hanghatás várható – tájékoztatott a tárca.
A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát és köszöni a lakosság megértését és türelmét.
(Kiemelt képünk illusztráció. A Magyar Honvédség három Gripen JAS 39 típusú vadászrepülőgépe díszelgő repüléssel tiszteleg az űrutazások közben elhunyt űrhajósok emléke előtt, a Nemzetközi Űrhajós Szövetség (ASE) budapesti, 33. kongresszusához kapcsolódóan Budapesten a Városliget felett 2021. november 1-jén. MTI/Kovács Attila)