Változtat a MOHU a szelektív gyűjtésen, sokak élete lesz könnyebb
A MOHU minden olyan, ötezernél nagyobb lélekszámú településen, ahol eddig havonta egyszer ürítették a szelektív kukákat, ettől az évtől megkétszerezi a háztartásoknál keletkező, szelektíven gyűjtött papír-, műanyag- és fémhulladék begyűjtésének gyakoriságát.
A MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. hétfői közleményét idézi az Infostart, amikor azt írja, a gyakoribb, kéthetente végzett elszállítások 96 várost, mintegy 1,5 millió lakost érintenek. A járatsűrítés során a MOHU új kukákat is biztosít, az érintett településekből 15-nek már kiosztotta ezeket. Az 5000-nél kevesebb lakosú településeken továbbra is a megszokott gyakoriság szerint zajlik a hulladék begyűjtése.
A zöldhulladék begyűjtésén is változtat a MOHU
MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. célja az átszervezéssel, hogy növelje a hulladékgyűjtés hatékonyságát, ezzel is pozitív hatást gyakorolva a fenntarthatóságra.
A MOHU adatai szerint azokon a településeken, ahol a szelektíven gyűjtött papír-, műanyag- és fémhulladékot jelenleg havonta egyszer szállítják el házhoz menően, az átlagosan egy főre jutó szelektív hulladék mennyisége jelentősen elmarad azoknak a településeknek az átlagától, ahol kétheti rendszerességgel ürítik az edényeket.
A vállalat tervei között szerepel a kerti zöldhulladék begyűjtésének sűrítése is.
A MOHU és a Mol csoport azt vállalta, hogy a következő években több száz milliárd forint értékben ruház be a hazai hulladékgazdálkodás fejlesztése érdekében, ezzel is támogatva az Európai Unió által előírt 10% alá szorított lerakási, valamint 65%-os újrahasznosítási célszámok teljesítését – áll a közleményben.
Más pozitív változást is bevezet a MOHU
Amint arról beszámoltunk, 2025. március 1-től új ÁSZF lép életbe a MOHU-nál, ami megszünteti a szemétszállítási rendszer korábbi gyakorlatát, miszerint csak azok mentesülhetnek a szemétszállítási díj megfizetése alól, akik nullás számlával tudják igazolni, hogy valóban nincsen használatban az érintett ingatlan.
A MOHU honlapján is elérhető a hamarosan hatályba lépő ÁSZF szerint a korábbi nullás számlával történő igazolás mellett egy „minimális fogyasztást igazoló dokumentum benyújtásával is lehet igazolni a területi szolgáltató felé, hogy az adott felhasználási hely használaton kívüli”.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Vladvictoria via Pixabay)