Még Polt Péter szerint sem volt hazaárulás megszavazni a Sargentini-jelentést
Miután az Európai Parlament képviselőiként megszavazták a Sargentini-jelentést, a Demokratikus Koalíció két EP-képviselője a fideszes politikusok támadásaira reagálva feljelentette magát hazaárulás miatt. Az ügyészség elutasította az önfeljelentést, ezért Molnár Csaba ügyvezető alelnök és Niedermüller Péter is panaszt tett, most elutasították azt is.
– A Legfőbb Ügyészség a döntés szerint „bűncselekmény hiánya miatt” nem indít eljárást ellenünk; még Polt Péter szerint sem vagyunk hazaárulók – közölte a két érintett.
A Demokratikus Koalíció szerint méretes pofont kapott a Fidesz, még a saját maga által megszállt ügyészséggel sem sikerült kimondatnia, hogy hazaárulók lennének, akik megszavazták a Sargentini-jelentést. „Ideje, hogy Orbán Viktor is felfogja: hazaárulózhat reggeltől estig, de mi akkor is európai magyar polgárok vagyunk, akik igent mondtak arra, hogy az EU megvédje a magyarokat az Orbán-rendszertől" – írták.