Vágyik egy kínai tanulmányútra? Jelentkezzen a makói alumínium italdoboz-gyárba!

Januártól Makón próbaüzemben megkezdi működését a kínai tulajdonú Benepack Hungary Kft. új gyára. A dolgozókat Kínába viszik tanulmányútra.

2024. november 23., 21:00

Szerző:

Az Index értesülései szerint a kínai Benepack Hungary Kft. 2025 elején 150 fővel kezdi meg termelését a Makón. A tervek szerint az üzem 2029-re már 350 dolgozóval kívánja ellátni alumínium italdobozokkal Közép-Kelet-Európa piacait.

Külföldi tanulmányút vár a dolgozókra

Bár Makóra jelentkeztek, Kínában kötöttek ki a Benepack Hungary munkavállalói. A 30 milliárdos beruházás a gyár alapkőletételével idén márciusban kezdődött, és azonnal el is kezdték a munkavállalók toborzását. Az Index úgy értesült, hogy a toborzott munkások közül már többeket is kínai tanulmányútra vittek a munkaadók.

A lap úgy tudja, hogy először 150 fővel indul el a termelés, ám több körben is bővíteni fogják a munkavállalói bázist. A munkásokat Makóról és a régióból szerződtetik. A makói munkavállalók mellett a Benepack néhány kínai dolgozót is alkalmazhat majd. A cég 2029-ig még két ütemben kívánja bővíteni a kapacitást, hogy végül 350 munkavállalóval működtessék az üzemet.

Makó fideszes polgármestere, Farkas Éva Erzsébet korábban arról posztolt a közösségi oldalán, hogy a cég igazgatói szerint Makó mellett két nyomós érv is szólt: a kitűnő kapcsolat a városvezetéssel, illetve Szerbia és Románia közelsége, ez a két ország ugyanis kiemelt célpiaca a vállalatnak.

Az Index úgy tudja, hogy a gyár alapkőletételénél a Coca-Cola vezetősége is képviseltette magát. A lap értesülései szerint Belgiumban van egy gyáruk, és Közép-Kelet-Európa piacát a makói üzemből látnák el alumíniumdobozokkal.

A magyar kormány is jócskán a zsebébe nyúlt, hogy a fejlesztést támogassa. Csaknem 5,8 milliárd forinttal járultak hozzá a a több mint 10 hektáros terület közműfejlesztéséhez. Az ilyenkor szokásos eljárás szerint a terepen lőszermentesítést és régészeti feltárást kellett végezni. A Móra Ferenc Múzeum régészei egy 7–9. századi település maradványait és egy késő avar kori temetőt is találtak.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: AJS1 via Pixabay)