Lesz pókertörvény
A pókertörvény javaslat nem került a parlament elé, sokan már temetik is, ám információink szerint csak elnapolták az őszi ülésszakra. Három sarkalatos kérdésben továbbra is vita van a Pénzügyminisztériummal, és ahogy Juhászné Lévai Katalin szocialista képviselő fogalmaz, kár volna elrontani egy jó kezdeményezést.
A parlament végül a nyári szünet előtti utolsó napon sem tárgyalta a pókertörvényt, mert nem is terjesztették be. A szocialista frakcióban a képviselők többsége úgy vélte, hogy tovább kell egyeztetni a Pénzügyminisztériummal, mert egy rossz törvénynek semmi értelme, csak borzolná a kedélyeket.
Három kérdésben továbbra is vita van. A PM tíz asztalban korlátozná a pókerteremben elhelyezett játékasztalokat, de akkor egy hazai versenyt sem lehetne rendezni, nemhogy nemzetközit. A képviselők egyetértenek a pókeresekkel, hogy ezt a piacra kellene bízni.
A 200 méteres védősáv is túlzásnak tűnik, hiszen az iskolák, óvodák és más intézmények mellett az egyéb játéktermeket is betette ebbe a rendelkezésbe a minisztérium. Márpedig a legtöbb mai játékterem a plázákban van, s így a nagyvárosokban innen ki lennének tiltva a pókeresek. Ez is fölöttébb hátrányosan érintené őket.
Furcsamód a legkevesebb vita a pénzen van, hiszen a legutóbbi verzió szerint a nyereményalap után 40 százalék adót vetnének ki, s ez jóval több, mint az induló 5 százalék. Ez ellen nem ágáltak annyira pókeresek.
Úgy tűnik, a PM nem hajthatatlan az ügyben. Az utolsó egyeztetésen Katona Tamás államtitkár is elismerte, hogy érdemes tovább tárgyalni az ügyben. A legfontosabb, hogy a pókerversenyeket kihozzák az illegalitásból és a pókertermek adózzanak, de olyan törvény szülessen, amit be lehet tartani. Természetesen a nagy kaszinók ellenérdekeltek, mert joggal félhetnek attól, hogy elvesztik a pókerező vendégeiket.
Juhászné Lévai Katalin, aki az egyik kezdeményezője volt a törvénynek, kérdésünkre elmondta, hogy mindene esély megvan a megegyezésre a minisztériummal, és semmiképpen sem szeretnék elrontani a törvényt. Egy gyors egyeztetés után szeptember végén törvény lehet a javaslatból. Miután az csak január elsejétől lépne életbe, nem vesztettek sok időt. A képviselőasszony elmondta, hogy azt szeretnék, ha az adó bizonyos százaléka a krízisalapba kerülne, vagyis visszaforgatnák a rászoruló emberek javára.