Lapajánló – Pá!
A 168 Óra legtöbb írása természetesen a köztársasági elnök távozásáról szól. A lap Egy mondat az igazságról című új rovatában így foglalja össze álláspontját: „Már az botrány volt, ahogyan kinevezték, és dicstelen távozása után is csupán annyit mondhatunk: amit Orbán Viktor és kreatúrája művelt, az Magyarország szégyene.” A címlapon egyébként Schmitt Pál látható és egy szó: Pá! A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Az MSZP új választmányi elnöke, Botka László saját politikai közösségét reménypártnak nevezi. Szerinte lesz esélyük a kormányzóképességre, de az már most biztos, hogy nélkülük nem győzhető le a Fidesz.
Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben a jobboldal állításait helyezi szembe a tényekkel. Ezúttal a Magyar Nemzet egyik cikkéhez, továbbá Varga Mihály, Tarlós István és Navracsics Tibor állításaihoz van hozzáfűznivalója.
Nem véletlen, hogy botrányok sora övezi az új földosztást, amely inkább a klientúraépítést szolgálja, mint a hivatalosan meghirdetett célt, a kis családi gazdaságok támogatását. Erről cserélnek eszmét a lap internetes vitafórumának résztvevői, és egyiküknek a narancsbárókról egy régi regény, illetve annak kifordított címe jutott az eszébe: „Új garázdát szánt az eke.”
A bal- és a jobboldali politikai elit egyaránt felelős azért, hogy idáig jutottunk – állítja az alapvető jogok biztosa, Szabó Máté, aki nemrég drámai hangú közleményt adott ki arról, hogy össztársadalmi katasztrófa fenyeget, s ezt csak politikai és civil összefogással lehet megakadályozni.
Vitaindítónak is tekinthető Kemény Ádám írása, amely lényegében egy kérdésről szól: elképzelhető-e, hogy egy új politikai erő egyszerű parlamenti többséggel, legálisan kiiktathatná a Fidesz kreálta alkotmányt – anélkül, hogy törvényt sértene?
A sportmutyikról, a Magyar Olimpiai Bizottság túlhatalmáról, a politikai megrendelésekről fejti ki lesújtó véleményét Dr. Török Ferenc egykori olimpiai bajnok, aki eddig a testület gazdasági bizottságában dolgozott.
- Az Árpád Kórház esetleges bezárásával is foglalkozik a 168 Óra.
- A kulturális rovatban születésének 100. évfordulóján Örkény Istvánra emlékezünk.
- Közelképet adunk Kaszás Gergőről, aki elsők között mondott fel, amikor Blaskó Balázs megkapta az Egri Gárdonyi Géza Színház direktori posztját.
- Bemutatjuk a hatalomról szóló kórrajzokat, ajánlunk könyvet, színházi előadást, kiállítást, és nem ajánlunk egy most bemutatott gyenge filmet.
- Bokor László megosztja velünk egyik gyerekkori élményét, amely dacol az idővel, függetlenül attól, hogy ma már nem szól az ének április 4-ről.
És végül: „Úr átír.” Így kezdődik Szénási Sándor publicisztikája, amely szóvá teszi, hogy az interjút nálunk közlés előtt be kell mutatni az alanynak, aki aztán vagy jóváhagyja, vagy úgy megváltoztatja, hogy „saját állítólagos édesanyja, a sajtó szabadsága sem ismer rá”.
Mi azért változatlanul azt mondjuk: Szabad sajtó nélkül, nincs demokrácia!