Kiderült, hogy miért tiltotta le a Facebook a Mediaworksöt

2019. május 21., 13:22

Szerző:

Szabálytalan szerencsejáték-hirdetésért tiltotta le a Mediaworksöt a Facebook - tudta meg a hvg.hu. A NER médiakiadója hétfőn egy kivételével minden tárhelyére visszakapta a hirdetési jogot a közösségi oldalon. A Mediaworks egy hét után, hétfőn közölte, hogy visszakapták a jogot arra, hogy kiadványaik posztjait hirdethessék. Azt írták, a cég továbbra sem árulta el nekik, miért vette el átmenetileg a pénzzel megtámogatott posztolás jogát, de egy alkalmazottjuk a „tévesen” letiltott fiókok miatt okozott „kényelmetlenségért” elnézést kért.

A hvg.hu-nak azonban válaszoltak a Facebook részéről. Azt írták: „Az egyik hirdetési fiókot

felfüggesztettük, mert megsérti a valódi pénzért zajló szerencsejátékokra vonatkozó szabályunkat.

Előzetes írásos engedély kell minden olyan reklámhoz, amely valódi pénzben folytatott szerencsejátékot népszerűsít vagy ilyen szolgáltatás nyújt, ide értendő minden valódi pénzben játszott ügyességi játék és lottó, a valódi pénzforgalmat generáló online kaszinó, sportfogadás, bingó és póker.” A közösségi oldal szóvivője hozzátette: A Mediaworks kérdéses hirdetési fiókja zár alatt marad, de a többi használható.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.