Kétharmados győzelmet arat a Fidesz, ha az ellenzék nem képes az együttműködésre
Ha nem lesz a jelenleginél szélesebb, az LMP-t is bevonó ellenzéki együttműködés, a Fidesz szinte biztosan kétharmados többséget szerez az április 8-i választáson – ez derül ki a Republikon Intézet mandátumbecsléséből, amely a 24.hu megrendelésére készült el. Ha viszont ez megvalósul a budapesti körzeteket könnyen elnyerné az ellenzék, bár ez a fideszes többségét nem fenyegetné.
A Republikon szerint az MSZP és DK megállapodása önmagában kevés az egyéni mandátumok megszerzéséhez, ezzel a megállapodással ugyanis az angyalföldi választókerületen kívül minden körzetben fideszes jelölt győzne. Van további kilenc körzet, ahol 5 százalékpontos vagy kisebb a különbség az MSZP-Párbeszéd vagy a DK és a Fidesz jelöltje között, ilyen például az újpesti és a szegedi 1-es választókerület. A Jobbik ennyire sehol sem tudja megközelíteni a Fideszt, a különbség a miskolci körzetben a legkisebb, 6 százalékpont.
Ha az ellenzéki oldalon nem lesznek további visszalépések, akkor a Fidesz 146, a Jobbik 20, az MSZP-Párbeszéd 15, a Demokratikus Koalíció 10, az LMP 8 mandátumot szerezne
a Republikon becslése szerint. A Momentum és az Együtt a jelenlegi adatok alapján nem lépné át az ötszázalékos parlamenti küszöböt.
A Republikonnak van azonban egy másik forgatókönyve is, amelyet győzelemre koordinálásnak nevezett el. Ez abból indul ki, hogy a jelenleg ismertnél szélesebb körű együttműködések is létrejöhetnek egyes választókerületekben. Az eredmény azt mutatja, hogy hiába áll jobban a Fidesz, mint a 2014-es választás előtt, „okos koordinációval” a kétharmados többséget (amelyhez 133 mandátum szükséges) meg lehet akadályozni.