Káros-e a szex házasság előtt? A TASZ jelenti

Vajon káros a házasság előtti szex? Múlt pénteken alakult meg a Magyar Családvédelmi Társaság. „Az egyetlen nemi társra való törekvés a házasság, a család, a kultúra és a társadalom legfőbb védőbástyája és így a civilizáció alapja” – hangzik a mottójuk. A küldetésnyilatkozatban megfogalmazottakkal csak két apró baj van, hogy azokat 2012-ben írták le, illetve zavaró a tudomány szó a társaság elnevezésében.

2012. február 28., 14:26

A megfogalmazott célokkal önmagukban nincs probléma: ha csak azt emeljük ki, hogy a társaság főbb célkitűzései a születésszám növelése és a családok támogatása, akkor legitim állami célokkal találkozunk. Azonban mindezt kirekesztő, a magyar és az európai társadalom folyamataira fittyet hányó érvekkel és megállapításokkal igyekeznek alátámasztani a két alapító dokumentumban. Sőt, több helyen hivatkoznak tudományra, amikor ál- és féligazságokra alapítják a mondanivalójukat - szögezte le a Társaság a Szabadságjogokért.

Mi a család?

A társaság mottója, a küldetésnyilatkozat és az alapító okirat (ami korábban elérhető volt a Tudomány a Családért Egyesület honlapján) családok védelméről szóló sarkalatos törvényhez hasonlóan vélekedik a családról. Ez nem csoda, hisz’ a törvényt KDNP-s képviselők írták, míg a társaság működését a sajtóhírek alapján a KDNP-s politikusok vezette Nemzeti Erőforrás Minisztériuma támogatja. A törvényben szereplő család fogalom hasonlóan kirekesztő: abba nemcsak az azonos nemű párok, de a nem házasságban élő heteroszexuális párok (és gyermekeik) sem tartoznak bele. Ennek jogi és gyakorlati következményei, a törvényben szereplő többi szimbolikus megállapításhoz hasonlóan nem világosak. Az új Polgári Törvénykönyv tervezete ugyan a bejegyzett élettársi kapcsolat mostani szabályozását gyakorlatilag megőrzi, ami tulajdonképpen jó hír az LGBT jogokért küzdők számára. Mégis aggodalomra ad okot a meghatározás, ha belegondolunk, hogy mi lehet a következménye annak, ha valamelyik bíróság, legfőképpen az Alkotmánybíróság azt értelmezni kezdi, vagy ha a jogalkotó e sarkalatos törvény rendelkezéseit igyekszik majd konkrét intézkedésekkel kifejteni.

Az alapszabály ugyan nagylelkűen elismeri, hogy azok is családot alkotnak, akik nem házasságban élnek és vannak gyerekeik, azonban megállapítja, hogy „az ilyen családok létrejötte elsősorban a közvetlen részvevők számára nagy teher, az ember méltósága és értéke miatt sem a szüleik sem a gyermek nem ezt érdemlik”. Érdekelne, hogy megkérdezte-e vajon valaki ezeket a családokat, hogy valóban teher-e nekik az, hogy nincsenek összeházasodva, vagy inkább az jelent terhet, hogy az állam és állami pénzen működő szervezetek megpróbálnak beleszólni a legbensőbb magánéletükbe, mindezt azért, hogy megvédjék a méltóságukat. Kérdés, hogy mitől kell inkább az emberi méltóságot megvédeni: attól, hogy illetéktelenek ítéletet mondjanak felettünk és megpróbáljanak beleszólni a magánéletünkről hozott döntésekbe vagy attól, hogy ezeket a döntéseket meghozva olyan életformát éljünk, ami számunkra megfelelő.

Beszéljünk a szexről! - folytatás és részletek a

TASZ blogján.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.