Hogy mi van?
Bolgár György sorozata
Azt állítja Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter, hogy Közép-Európában most először hozzánk jön a legtöbb külföldi tőke a gazdaság összteljesítményéhez képest.
Ezzel szemben a tény az,
hogy nem most először, hanem a kilencvenes évektől kezdve folyamatosan hozzánk érkezett a régióban a legtöbb külföldi befektetés. Most viszont éppen ellenkező folyamat zajlik. 2014-ben ugyan az előző évhez képest 31 százalékkal, 3,1 milliárd euróra nőtt a külföldi befektetések összege, ám Csehországban a növekedés 61 százalékos volt, 4,45 milliárd euróra. De ez csak a felszín, mert a lényeg az, hogy a tőke jelentős része mindjárt távozott is: 830 millió csupán átfolyt Magyarországon, 1,6 milliárd eurót pedig a külföldi bankok tettek be a tőkét vesztett itteni leánycégeikbe. Vagyis a nettó tőkebeáramlás a Portfólió adatai szerint mindössze 680, a bécsi gazdaságkutató intézet, az IWIW szerint pedig csupán 479 millió euró volt, a töredéke a Csehországban befektetett külföldi tőkének. A banki feltőkésítések nélkül ráadásul a tőkeáramlás egyenlege negatív. Ha ennyire szorgalmasan nyilatkozgat, Szijjártó hamarosan átveszi az első helyet a hamisítási rangsorban.
Azt állítja Lázár János,
a Miniszterelnökséget vezető miniszter (a Napi Gazdaságnak adott interjújában), hogy a bevándorlás az egész európai baloldal Waterlooja. Évtizedeken át azt sulykolták, hogy a bevándorlókkal a földrész erősebb és gazdagabb lesz, de mostanra világossá vált, hogy a gazdasági bevándorlók súlyosan veszélyeztetik az európai emberek életminőségét, hiszen részesülni akarnak az itteni életszínvonalból, anélkül hogy ahhoz bármit is hozzá akarnának vagy tudnának tenni.
Ezzel szemben a tény az,
hogy az elmúlt évtizedben az európai politikát jóval inkább a jobboldal, semmint a baloldal irányította, ha tehát van Waterloo, akkor az a jobboldalé. De Waterloo nincs, mint ahogy baloldali Napóleon sincs, Európa pedig nem akarja lezárni határait, mert gazdasági és demográfiai okokból szüksége van az ellenőrzött bevándorlásra. Az emigránsok ugyanis nemcsak akarnak, de hozzá is tudnak tenni az európai élet színvonalához. Kérdezze csak meg Lázár például Daher Pierre volt fideszes országgyűlési képviselőt, Mohamed Aida tőrvívóbajnokot vagy esetleg a budapesti szállodaiparban érdekelt jordániai származású üzletembereket, akikkel Orbán Viktor is szívesen parolázik.
Azt állítja Kövér László,
az Országgyűlés elnöke (az M1 állami hírtelevíziónak adott interjújában): „Nem is mondhatja senki, hogy az elmúlt 24 évből az a 12, amikor a Fidesz ellenzékben volt, botránypolitizálással telt volna el az ellenzék részéről, vagy az ellenzék, amiben a Fidesz egy idő után már meghatározó erő volt, azzal töltötte volna az idejét, hogy ellehetetlenítse a kormánykoalíció működését.”
Ezzel szemben a tény az,
hogy de bizony nagyon is lehet ezt mondani, hiszen a Medgyessy-kormány árokbetemető gesztusaira is a további árokásás volt a válasz, és még messze nem volt őszödi beszéd, amikor 2005-ben Orbán már arról beszélt, hogy a baloldal, amikor csak tehette, rárontott nemzetére. 2006 őszétől aztán a Fidesz az utcákon és a parlamentben is mindent megtett azért, hogy a Gyurcsány-kormány ne tudjon működni, ne legyen képes vezetőket kinevezni fontos állami intézményekbe, magát a miniszterelnököt pedig olyannyira el akarták lehetetleníteni, hogy felszólalásai alkalmával az egész Fidesz-frakció kivonult az ülésteremből. Vajon hány GB-os Kövér memóriája?
Azt állítja Répássy Róbert,
az Igazságügyi Minisztérium államtitkára (sajtótájékoztatóján), hogy van ereje a tényleges életfogytiglani börtönbüntetésnek, mert tavaly feleannyi gyilkosság történt, mint 1999-ben, amikor bevezették ezt a büntetési formát.
Ezzel szemben a tény az,
hogy nemcsak nálunk csökkent hasonló arányban az emberölések száma, hanem a fejlett világban szinte mindenütt. A régiónkban a cseheknél, szlovákoknál, lengyeleknél, románoknál, bolgároknál, horvátoknál vagy a balti államokban ugyanilyen mértékben, Nyugat-Európában a németeknél, franciáknál, olaszoknál kicsit kevésbé, de érezhető a csökkenés az Egyesült Államokban is. A világ veszélyesebbnek látszik ugyan, de ebből a szempontból mégis kevésbé az. És nem a magyar tényleges életfogytiglan miatt.