„Határozottan lépünk majd fel a magyar gazdaság iránti bizalom visszaszerzéséért”
A széttagolt magyar liberális ellenzék pártjai afelé tartanak, hogy szövetségre lépjenek és ily módon verjék meg Orbán Viktort, továbbá visszacsinálják az ellentmondásos alkotmányos reformokat és barátságosabb politikát alakítsanak ki a külföldi befektetők számára.
Erről Mesterházy Attila
nyilatkozott a Wall Street Journal című lapnak, hozzátéve, hogy egyik témakörben sincs ellentét az érintett erők között.A szocialista pártelnök a jogállam visszaállítását nevezte a legfontosabb teendőnek, de az MSZP egyben a recesszióból tartós növekedési pályára akarja visszavinni az országot. Ami a részleteket illeti, szándékukban áll újra szétválasztani a hatalmi ágakat, helyreállítani az Alkotmánybíróság eredeti jogkörét, valamint a jegybank függetlenségét, szélesíteni a sajtószabadságot és végül megerősíteni a Költségvetési Tanácsot.
Múlt heti New York-i és washingtoni tárgyalásain Mesterházy azt ígérte, hogy a szocialisták gyorsan és határozottan lépnek majd fel a magyar gazdaság iránti bizalom visszaszerzéséért. Arra is kitért, hogy csaknem 100 százalékos esélyt lát szövetség létrehozására az Együtt 2014-el. Utóbbi szervezet azt közölte, hogy valóban sikerült közös alapot találni egy sor fő kérdésben, de bizonyos részleteket még tisztázni kell.
Az Eurasia Csoport egyik szakértője szerint a Bajnai-féle tömörülés középen ésszerűbb alternatívát tud felkínálni a jelenlegi helyzethez képest a kiábrándult Fidesz-híveknek, amire a Szocialista Párt maga nem képes.
Mesterházy azt ígéri különben, hogy eltörli a bankadót és véget vet a külföldi cégek elleni háborúnak. Azt mondja, hogy az embereket nem az érdekli, ki a cég tulajdonosa, ők munkát és tisztességes bért szeretnének. Az IMF biztonsági hálója helyett azonban elképzelhetőnek tartja a politikus, hogy inkább az euroövezet előszobájának számító 2-es átváltási övezetbe kellene belépni, mert az nagyot lendítene az ország kiszámíthatóságán és hitelességén. Ugyanakkor még a feltételek teljesítése esetén is külön döntést igényel, hogy mikor vegyük át ténylegesen a közös pénzt, mert az függ az eurozóna állapotától is – tette hozzá a Wall Street Journalnak nyilatkozva az MSZP vezetője.