Gázolás Budakeszin: két kislány volt veszélyben - meg a sofőr

Két kislány súlyosan, édesapjuk könnyebben megsérült, amikor Dunakeszin elütötte őket egy autó, a helyszínelés idejére lezárták a 2-es főút ezen szakaszát. Az apa, hat és nyolcéves kislányaival futott át a 2-es főúton, ekkor ütötte el őket a Vác felől Budapest irányába tartó személyautó - mondta Bényi Mónika, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

2008. december 23., 05:00

Bényi Mónika azt is elmondta, hogy a gázoló sofőr, amikor értesítette a rendőröket, arról is bejelentést tett, hogy balesetben sérültek családja már fenyegeti őt, ezért elmegy a helyszínről. De amikor a rendőrök kiérkeztek, akkor a sofőr már visszatért az autójához - mondta a rendőrség sajtóügyeletese, aki szerint tettlegesség nem történt.

Az MTI azt írta: a mentőszolgálat tájékoztatása szerint az egyik kislányt súlyos, életveszélyes sérülésekkel a budapesti Heim Pál kórházba szállították, a másik kislány szintén súlyos, de nem életveszélyes sérüléseket szenvedett, őt szintén a fővárosba, a Bethesda kórházba vitték. Az apát a mentőszolgálat szerint könnyebb sérülésekkel a Váci kórházba szállították.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.