A Fekete Párduc nem akar díszpinty lenni
Az Aranycsapat egykori hálóőre nem akar "bolsevikokkal" keveredni. De a díszpolgárságot megtiszteltetésnek tartja.
Az Aranycsapat legendás játékosa úgy döntött, hogy nem tart igényt a "Budapest díszpolgára" címre, amelyet a fővárosi önkormányzat október tizenkettedikén ajánlott fel neki - írja az MTI.
Az egykori kapus álláspontját politikai döntésnek minősítette, mivel úgy érzi, az elfogadást nem tudná összeegyeztetni az elveivel. Elmondta továbbá azt is, hogy előzőleg ő már közvetlenül tudomást szerzett a döntésről.
- Amikor végigolvastam a névsort, szinte azonnal tudtam, hogy nem fogadom el a kitüntetést, mivel nem kívánok "díszpinty" lenni. A sztálini, bolsevik társasággal nem kívánok egy lapon szerepelni - nyilatkozta a sajtónak.