A 101 éves professzor szerint ez kell a hosszú élethez

Egy 101 éves professzor elárulta, hogy szerinte mi kell ahhoz, hogy valaki hosszú életet éljen.

2025. április 11., 13:33

Szerző:

A hosszú élet titkát sokat kutatják, és az elmúlt években sok olyan személy megosztotta a tanácsait, aki már elérte a 100 éves kort. Így tesz az amerikai Dr. John Scharffenberg is, aki táplálkozástudományi professzor, de aktív a közösségi médiában is, így még többen megismerhetik, hogy valójában milyen életmódot folytat, írta meg a 24.hu.

A 101 éves férfi szerint ez a hosszú élet titka

A Today amerikai reggeli műsor portálja mutatta be Dr. John Scharffenberget, a kaliforniai Loma Linda Egyetem 101 éves táplálkozástudományi professzorát, aki saját példáján keresztül hirdeti a hosszú és egészséges életmód alapelveit.

Dr. Scharffenberg ma is aktívan tanít, utazik és előadásokat tart világszerte – legutóbb Madagaszkáron, Európában és Las Vegasban is fellépett. Emellett YouTube-on is több milliós nézettségű videókban osztja meg egészséggel kapcsolatos tanácsait a Viva Longevity! csatornán. Érdekesség, hogy a hosszú élet nem jellemző a családjára – szülei és testvérei is jóval hamarabb haltak meg –, ezért úgy véli, nem a genetika, hanem az életmód a döntő tényező.

Saját életéből kiindulva a professzor azt állítja: a fizikai aktivitás volt a legnagyobb különbség közte és rokonai között. Úgy véli, különösen 40 év felett fontos, hogy az emberek elkezdjenek tudatosan odafigyelni az egészségükre, és ne dőljenek hátra a kényelem kedvéért.

„Ekkor van rá szükség, mert ez az az időszak, amikor az emberek általában lazítanak, több pénzük van, több élelmiszert vesznek, többet ülnek, többet esznek – és ez a rossz út”

– magyarázta a férfi.

Szerinte a korai öregedés egyik fő oka a szív- és érrendszeri betegségek, amelyek azonban helyes életmóddal nagyrészt megelőzhetők lennének.

A hosszú élet 7 szabálya Dr. Scharffenberg szerint:

  • Tilos a dohányzás
  • Tilos az alkoholfogyasztás
  • Rendszeres testmozgás
  • Egészséges testsúly fenntartása
  • Kevés hús fogyasztása
  • Kevés cukor fogyasztása
  • Kevés telített zsír fogyasztása

A professzor a vegetáriánus étrend híve, amit az „optimális diétának” nevez. 

 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Pixabay)