Szégyen és gyalázat
Idén október 23-án a magyar demokrácia húszéves történetében példátlan esemény történt. Az 1956-os forradalom 55. évfordulója alkalmából – Orbán Viktor felterjesztése alapján – kitüntetéseket adott át Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes. „A nemzet sorsát és történelmét formáló nehéz időkben tanúsított példamutató helytállásukért” neonácikat, a magyarországi szélsőjobboldal reprezentánsait tüntette ki. A Parlament Vadásztermében 1956-os Emléklapot vehetett át elhunyt férje kimagasló közéleti tevékenységének elismeréseként többek közt Ekrem-Kemál Györgyné és Szentmihályi Szabó Péter újságíró.
Ekrem Kemál György volt az egyetlen, akit a rendszerváltás óta jogerősen elítéltek az alkotmányos rend erőszakos megdöntése elleni kísérlet miatt. Ekrem Kemál azt tervezte, hogy az általa alapított hungarista Kommunizmus Üldözötteinek Szövetségével fegyverrel döntik meg a Horn-kormányt. Részletes tervet dolgozott ki az államcsíny végrehajtására; a határok lezárására, a laktanyák elfoglalására, a rendőrség lefegyverzésére, a köztársasági elnök hatáskörének korlátozására, a kormánytagok és a politikusok letartóztatására. Mindezért 2001-ben Ekrem Kemál jogerősen egy év felfüggesztett börtönbüntetést kapott. Ezt követően 2003-ban, Szálasi születésnapján, szervezett megemlékezést a nyilas vezér sírjánál, majd 2006. őszén, a Kossuth téren tűnt fel, és mindvégig kulcsfigurája volt az ott folyó szélsőjobboldali randalírozásnak.
Szentmihályi Szabó Péter újságíró, akit ugyancsak 1956-os EMLÉKLAPPAL tüntetett ki idén a miniszterelnök-helyettes, a honi antiszemita közbeszéd egyik legközismertebb alakja. A Magyar Hírlap rendszeres jegyzetírója, az Echo Tévé uszító, gyűlölködő kerekasztal beszélgetéseinek résztvevője, aki Kertész Imrét rendszeresen és kizárólag „Imre Kertészként” említi. Szentmihályi Szabó az elmúlt két évtizedben a szélsőjobboldali sajtó legkülönbözőbb orgánumaiban – Magyar Fórumtól a Demokratán keresztül a Nemzetőrig – talált szellemi otthonra.
Nyomozás Képíró Sándor múltja után: