Ireland Baldwin bevallotta: tizenévesen megerőszakolták, teherbe esett
Ireland Baldwin akkor az abortusz mellett döntött, titkát csak egyvalaki tudta.
Ireland Baldwin egy fontos videót publikált: gyermekkora egy traumáját-titkát osztotta meg azt követően, hogy az USA legfelsőbb bírósága eltörölte a nők abortuszhoz való jogát.
Ireland Baldwin a szüleiről ismert elsősorban: édesanyja Kim Basinger, édesapja Alec Baldwin. A 26 éves híresség azonban modellként, sőt már DJ-ként is dolgozik, és a közösségi médiában rengetegen követik. Ezért tette most közzé saját történetét az amerikai abortuszvita kapcsán: azt mondja, őneki kétszer volt az életében szüksége terhességmegszakításra. Ebből az egyikre egy kapcsolatában került sor, a másik azonban szexuális erőszak után – írja a Newsweek az alábbi videó alapján.
Ireland Baldwin elmeséli, hogy egy boldogtalan kapcsolatban volt, és annyira rossz állapotban volt ebben a viszonyban, hogy amikor teherbe esett, az abortusz mellett döntött. Lelkiállapotában közrejátszhatott korábbi traumája, amit a következőképpen ír le:
„tizenéves koromban megerőszakoltak, és teljesen eszméletlen voltam, amikor történt, és ez az esemény megváltoztatta az életem hátralevő részét. Akkor senkinek sem mondtam el, de évekig nem. Egyedül az a nővér tudott róla, aki az eset után ellátott. Még az akkori barátomnak se mondtam el, a szüleimnek se, senkinek. Évekig magamban tartottam ezt a titkot, és ez a titkolózás rengeteg sebet és fájdalmat okozott nekem és a szeretteimnek egyaránt.”
Ireland Baldwin arról számol be, hogy ezek után szinte kisiklott az élete, az ivásba, bulizásba, mérgező kapcsolatokba és barátságokba menekült, hogy traumájával ne kelljen szembenéznie. Az egyik ilyen nem működő kapcsolatában esett újra teherbe, és akkori párja kerek perec megmondta, hogy ő nem akar se családot, se gyereket. Ireland Baldwin többek között a következőkkel indokolja, hogy ekkor az abortusz mellett döntött, odaszúrva egy kicsit a szüleinek:
„azért döntöttem az abortusz mellett, mert pontosan tudom, hogy két olyan ember kapcsolatába születni bele, akik utálják egymást.”
Az örökbe adás lehetőségével kapcsolatban Ireland Baldwin a következőket mondja:
„megtarthattam volna a babát, hogy örökbe adjam? Talán igen, talán nem. De felnevelni egy babát a saját pénzügyi biztonságom nélkül, egy szerető és támogató partner nélkül… – ez nekem nem működött volna. Magamat választottam és megint saját magam mellett döntenék ilyen helyzetben. A te életed, a te döntésed.”
Az abortuszdöntés kapcsán az USA több államában állítólag már készül is az abortusztilalomról szóló törvény, hiába a kampány rengeteg ismert személyiség részéről.
Forronganak a kedélyek az abortuszvita miatt Amerikában
Az abortuszdöntés miatt lemondott állampolgárságáról egy népszerű amerikai zenész
Pápai Joci elmesélte: az utolsó fillérjüket is befizették abortuszra
(Kiemelt kép: Image Press Agency / NurPhoto / NurPhoto via AFP)