Internetes csalók próbálták átverni Tillát, így akartak tőle pénzt kicsalni

Tilla majdnem az internetes csalók áldozatává vált, SMS-ben próbálták meg átverni.

2024. november 29., 12:30

Szerző:

Manapság nagyon aktívak az internetes csalók, és egyre válogatottabb módszerekkel próbálják behálózni az áldozataikat. A bűnözők a hírességeket sem kímélik, legutóbb Tillától próbáltak meg pénz kicsalni. A műsorvezető azonban rögtön érezte, hogy valami nincs rendben, mesélte el a Mokkában.

Így akartak pénz kicsalni Tillától

Till Attila a Mokka vendége volt, ahol a meghívott szakértővel együtt az internetes csalásokról beszélgettek. A műsorvezető elárulta, hogy egy gyanús címről kapott SMS-t, ami tartalmazott egy linket, valamint azt írták, hogy zárolták a számláit. Először nagyon megijedt, utána viszont ellenőrizte az üzenetet, és látta, hogy csalók próbálták átverni.

„Sajnos én már sokszor voltam kitéve ennek a problémának. A napokban kaptam egy üzenetet egy nav.gov kezdetű címről, egy linkkel, és hogy zárolták a számláimat… Ezt először nagyon félelmetes olvasni, hogy zárolták a számláimat, ilyenkor végigcsorog a víz az arcodon”

– mondta Tilla a műsorban.

A műsorvezető elmondta, hogy gyanús volt számára, hogy a NAV nem küld ilyen levelet. Ezért elkezdett kutakodni az interneten, beírta a címet, amit az üzenetben megadtak, és akkor látta, hogy nagyon sok embert vertek már át, vagy próbáltak megtéveszteni az üzenettel.

„És ez csak csepp a tengerben. Arra megy ki a játék, hogy a linkre kattintva aztán elkezd majd adatokat kérni, azt akarják, hogy megadjál számlaszámokat, kódokat… És utána utalnak maguknak egy összeget. És az a baj, hogy ha minden adatot megadsz, a bank nem nagyon tud mit csinálni, mert tulajdonképpen társtettessé válsz”

– magyarázta a műsorvezető.

A műsor másik vendége Sütő Ágnes, a Magyar Bankszövetség főtitkárhelyettese volt, aki megerősítette, hogy Till Attila a lehető legjobban járt el. Hozzátette, hogy a csalók nagyon ötletesek, életszerű helyzetekbe próbálják behúzni az embereket. Az ilyen esetekben sosem szabad semmiféle linkre rákattintani. Ha valakit nem azon a csatornán keres meg a szolgáltató vagy akár a bank, vagy furcsa helyzetet tapasztalunk, akkor legyünk mindig óvatosak.

Nagyon fontos, hogy merjünk visszakérdezni. Nagyon sokféle módszerrel, ötlettel próbálkoznak. A fiataloktól az idősekig mindenkinél próbálkoznak.

„Magyarországon naponta 72 millió forint, egy családi ház ára, veszik el kibercsalók által…”

– ismertette Sütő Ágnes a meglepő adatot.

Istenes László szintén megosztott egy történetet. Elárulta, korábban ő is kapott gyanús üzenetet, és először nagyon megijedt, pár másodperccel később azonban rájött, hogy az adott banknál ő nem vezet számlát, így csakis csalásról lehet szó.

Sütő Ágnes felhívta arra a figyelmet, hogy mindenki legyen nagyon körültekintő, a csalók képesek függönyoldalakat létrehozni. Éppen ezért sosem szabad linkre kattintani, és telefonon keresztül sem szabad megadni az adatokat.

 

(Kiemelt kép: TV2 Mokka https://tv2play.hu/mokka/hihetetlen_internetes_csalas_aldozata_lett_tilla