Milák Kristóf ezüstérmes lett

Milák Kristóf 200 méter pillangón versenyzett.

2024. augusztus 1., 08:45

Szerző:

Milák Kristóf címvédőként ezüstérmet nyert 200 méteres pillangóúszásban a párizsi olimpia szerdai napján. A Honvéd 24 éves világcsúcstartója tavaly az áprilisi országos bajnokságot követően majd egy évet kihagyott, visszatérését követően pedig számos pletyka keringett arról, hogy nem végez elegendő edzésmunkát, azonban kedden az előfutamban és a középdöntőben is igazolta, hogy nincs komolyabb probléma a formájával, fölényesen volt a legjobb mindkét alkalommal.

A szerdai fináléban a szurkolók a hazai közönségkedvenc Léon Marchand és Milák különpárharcára voltak kíváncsiak, szinte teljesen megtelt a Paris La Défense Aréna - vélhetően a borsos jegyárak miatt maradt üres néhány szék -, az esti program második döntőjében következett a nagy találkozás.

Jól kapta el a rajtot

Elsőnek jött fel a vízből 24.32 másodperccel fordult, ami fél másodperccel jobb volt a középdöntős részidőnél. Féltávnál négy tizeddel vezetett Marchand előtt, ez három tizedre csökkent az utolsó 50 méterre fordulva. A 400 méter vegyes francia bajnoka óriási hajrába kezdett, az utolsó métereken a tömeg fülsüketítő őrjöngése mellett megelőzte a magyart, aki 1:51.75 perccel második lett. Marchand élete legjobbjával, olimpiai rekordot jelentő 1:51.21-gyel diadalmaskodott, ami négy századdal jobb Milák tokiói idejénél. A magyar úszó még jó néhány másodpercig a kötélen ült, nem hitte el, ami vele történt.

Miláknak ez a harmadik ötkarikás medálja, mert három éve a japán fővárosban 100 méter pillangón ugyancsak második lett. A magyar csapatnak ez a második dobogós helyezése és az első ezüstje Párizsban.


Eredmények: férfi 200 m pillangó, olimpiai bajnok: Léon Marchand (Franciaország) 1:51.21 perc, Milák Kristóf 1:51.75, Ilya Kharun (Kanada) 1:52.80.

A lehető legjobban építette fel úszását

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf a lehető legjobban építette fel az úszását 200 méter pillangón.

„Olimpián nem nagyon gondolkozom időeredményben, pláne, hogy ez egy valóban lassú medence. Az viszont várható volt, hogy két gigász ütközetét látjuk majd, még a melegítő medencéből is kijöttek a versenyzők, hogy lássák ennek a két klasszisnak a csatáját. Nagy mérkőzés volt, sajnos nem jól jöttünk ki belőle"

– nyilatkozta az MTI-nek Sós Csaba.

A szövetségi kapitány megjegyezte, Milák a 200 méter pillangót vérprofin építette fel:

„A három úszását vizsgálva mindegyik egy másodperccel jobb volt, ez rendkívül tudatos dolog, másképp nem is lett volna esélye, szerintem ő benne ennyi volt most."

Milák az eredményhirdetést követően nem állt meg a magyar újságírók kérésére a vegyes zónában, illetve a hivatalos sajtótájékoztatón sem vett részt, igaz, Marchand sem volt ott, de ő a 200 méter mell döntője miatt, amit meg is nyert.

Németh Nándor is érmet érdemelt volna

Németh Nándor kapcsán Sós Csaba arról beszélt, hogy a BVSC kiválósága "nagyon megérdemelte volna" az érmet, amiről egyetlen századdal csúszott le. A szakvezető beszélt Pan Csan-le elképesztő világcsúcsáról, a kínai úszó a dohai saját rekordjából négy tizedet faragott:

„Amit ő csinált, az nagyon durva, nem nagyon hajlok arra, hogy itt minden rendben van... Elnézést kérek, ebben a medencében egyetlen egy világcsúcs sem volt eddig, most meg négy tizedet javít száz gyorson"

– jegyezte meg a kapitány, aki hozzáfűzte, nagyon sajnálja Németh Nándort, akinek körülbelül hat centiméteren múlt a dobogó.

(Fotó: Nanterre, 2024. július 31. Az aranyérmes francia Léon Marchand (k), az ezüstérmes Milák Kristóf (b) és a bronzérmes kanadai Ilya Kharun (j) a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 31-én. MTI/Kovács Tamás)

 

A 2025-ös Forma–1-es szezon egy régóta várt visszatérést hoz a brazil rajongók számára, hiszen a fiatal tehetség, Gabriel Bortoleto a Sauber istálló egyik ülését foglalhatja el. A bejelentés nagy port kavart a sportvilágban, mivel Bortoleto ezzel Felipe Massa 2017-es visszavonulása óta az első főállású brazil F1-es pilóta lesz. Az izgalom érthető, hiszen a brazil versenyzők történelmileg mindig különleges helyet foglaltak el a Forma–1 világában.