Második meccsén is alulmaradt a Haladás

A Haladás VSE 7-2-re kikapott a Sportingtól a futsal Bajnokok Ligája elitkörének második fordulójában, a lisszaboni csoport pénteki játéknapján.

2023. december 2., 13:35

A 2019-ben és 2021-ben BL-győztes hazai csapat már a 4. percben vezetést szerzett, majd büntetőből növelte előnyét. A magyar együttes gyorsan szépített, de a fölényben játszó Sporting a szünetig még két gólt szerzett. A második félidőben is a portugál alakulat játszott eredményesebben, és magabiztosan érvényesítette a papírformát. A négyes döntőbe a torna első helyezettje - a Sporting vagy az ugyancsak két győzelemmel álló Anderlecht - jut. A két hibátlan együttes vasárnap csap össze.

Eredmény, elitkör, C csoport 2. forduló:
Sporting CP (portugál)-Haladás VSE 7-2 (4-1)
-----------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Merlim (9. öngól), Vas (31.)

a játéknap másik mérkőzésén:
Anderlecht (belga)-KMF Loznica-Grad 2018 (szerb) 8-1 (4-1)

csütörtökön játszották, 1. forduló:
Anderlecht-Haladás VSE 5-2 (3-2)
Sporting CP - KMF Loznica-Grad 2018 9-1 (4-0)

vasárnap játsszák, 3. forduló:
Haladás VSE - KMF Loznica-Grad 2018 16.00
Sporting CP-Anderlecht 19.30

Az állás: 1. Sporting 6 pont (16-6), 2. Anderlecht 6 (13-3), 3. Haladás 0 (4-12), 4. Loznica-Grad 0 (2-17)

(Kiemelt képünk forrása:Haladás VSE futsal hivatalos Facebook oldala)