Megnyitották a Pest megyei szállodák fejlesztését és bővítését támogató pályázatot

2020. augusztus 25., 09:05

Szerző:

Ezzel a fejlesztéssel várhatóan növekszik a vendégek és a vendégéjszakák száma, így a koronavírus-járványban súlyosan érintett turisztikai szektor újraindulhat. 

Már benyújthatók a támogatási kérelmek a Pest megyei szállodák fejlesztését és bővítését támogató pályázati felhívásra - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós fejlesztési források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.

Hozzátette: a kormány a gazdaságvédelemben külön hangsúlyt helyez a koronavírus-járvány által súlyosan érintett turisztikai szektor újraindítására. Több gazdaságvédelmi intézkedésen keresztül már több mint 300 milliárd forinttal segítették a turisztikai cégeket.

A szállodák fejlesztését támogató pályázat célja a turisztikai vonzerőkhöz kapcsolódó, illetve közelükben található szállodák által nyújtott szolgáltatások színvonalának emelése, kapacitásuk bővítése, új, a kihasználtságot, illetve jövedelmezőséget javító szolgáltatások kialakítása. A támogatással várhatóan növekszik a vendégek és a vendégéjszakák száma és csökkenhetnek a szezonalitásból adódó egyenetlenségek - hangsúlyozta Rákossy Balázs.

A pályázat keretösszege 2 milliárd forint, 60 és 300 millió forint közötti támogatások igényelhetők, amelyek a szálláshelyi szolgáltatások színvonalának emelésére, infrastrukturális fejlesztésekre használhatók fel, fejleszthető a szálláshelyek üzemeltetése és hatékonysága is - ismertette az államtitkár.

A hazai forrásból finanszírozott támogatási programmal a kormány azt kívánja ellensúlyozni, hogy a Közép-Magyarország régió részeként Pest megye, a hozzá hasonló fejlettségű megyékhez képest, kevesebb európai uniós fejlesztési forráshoz juthat hozzá a 2014 és 2020 közötti időszakban - tette hozzá.

A Szállodák fejlesztése Pest megye területén pályázati kiírásra a támogatási kérelmeket 2020. augusztus 25-étől nyújthatják be a pályázók ezen az oldalon. (MTI)

 

 

Már rögtön az első negyedévben elérte az egész évre tervezett hiánycél 58 százalékát a kormány, aminek két legfőbb oka a 13. havi nyugdíj kifizetése, valamint a magas hozamú inflációkövető lakossági állampapírok után fizetendő kamatok voltak. Ebből adódóan a költségvetés kiigazítása elkerülhetetlen, amit minden bizonnyal a lakosság is megérez majd.