Miért érdemesebb a külföldi tőzsdéken kereskedni? (X)

A Világ legtöbb országában tőzsdéznek, ám igazi érdekesség, hogy főleg a feltörekvő és fejlődő országokban az érdekeltek 80 százaléka külföldön kereskedik. Megpróbáltuk kikutatni az okokat.

2009. december 17., 15:19

Amióta létezik tőzsde, azóta van spekuláció, és piaci befolyásolás. Az egyik legismertebb "spekuláns" Soros György, aki több régióban is felfordulást okozott pénzügyi tranzakcióival. Jelesül: valutákat értéktelenített el azért, hogy hatalmas nyereséget söpörjön be.

Ezeket a befolyásolásokat csak kis piacokon lehet végrehajtani, ahol nagy a spekulatív tőke, kevés a befektető, így egy nagyobb befektetéssel könnyebben ütheti fel a fejét a pánik. Ez érvényes Magyarországra is: az OTP részvényekkel előszeretettel spekulálnak.

Nemcsak külföldön, de Magyarországon is egyre többen választják a külföldi tőzsde által nyújtott lehetőségeket, pontosan azért, mert sokkal több a lehetőség, illetve itthon csak brókereken keresztül lehet számlát kezelni. A brókerekről pedig sokaknak negatív a véleménye. Sokan inkább nem is tőzsdéznek, mert nem akarják, hogy egy vadidegen ember döntsön a pénzük sorsáról.

Másrészről ha a befektető meglát egy jó beszállási lehetőséget, akkor nem tud azonnal cselekedni, el kell érni telefonon, és sokszor perceken múlik egy jó pozíció megtalálása vagy elvesztése, emiatt valójában sokkal kevesebb beleszólásunk van a pénzünk kezelésébe, mint ahogy elsőre tűnik.

A

Brokerszamla.huis erre hívja fel a figyelmet, illetve azt tanítja meg, hogyan lehet egyedül is sikeresen tőzsdézni. Ehhez nem kell más, mint jól működő stratégiák, és megfelelő feltételek. Az itt kidolgozott stratégiákat 17 devizapárnál próbálták ki, és ezeknél 75-85 százalékos találati aránnyal működnek.