Ideges a miniszterelnök: Így bukhat el a nyugdíjreform

2011. március 12., 10:50

A nyugdíjreform sorsáról a szlovén alkotmánybíróság döntésének értelmében az ország állampolgárai döntenek Szlovéniában egy népszavazás keretében.

A javaslatot a népszavazásra az ellenzéki képviselők nyújtották be.

Borut Pahor miniszterelnök kormányát az a veszély fenyegeti, hogy kulcsfontosságú reformterveinek egyike nem valósulhat meg, mivel azt a lakosok elutasítják, vehemensen tiltakozva a nyugdíjkorhatár 65 évre való emelése ellen. A kormányfő szerint a reform nélkülözhetetlen lenne a köztámogatások stabilizálása érdekében, amit a gazdasági válság és a lakosság elöregedése is kritikus helyzetbe kényszerített.

Európa klímasemlegességi célkitűzései új kihívások elé állítják a magyar önkormányzatokat is, amelyeknek komoly szerep jut az épületek energetikai korszerűsítésében és a megújuló energiák terjedésének elősegítésében. A klímacélok a fosszilis energiára épülő rezsicsökkentés rendszerét is bedönthetik, az elavult háztartásokban pedig az új szabályozók könnyen rezsikatasztrófát okozhatnak.