A forint az alaptáborban maradt, az euró csúcsot dönt
415 forint egy euró. A dollár már kora reggel erősödésbe kezdett.
Hétfőn kétéves mélypontra süllyedt a forint az euróval szemben, és a kedd reggeli jegyzést is ebből a pozícióból kezdte, noha némi bíztató jelek vannak, hogy erősödik a magyar valuta. A tegnapi megzuhanás után az euró kezd talpra állni, egyelőre tartja magát a dollárral szemben.
A forint reggeli ereje hamar elszállt
Az euró jegyzése hét órakor 414,73 forintra gyengült az előző esti 414,98 forintról. A dollár árfolyama 395,31 forintra csökkent 395,74 forintról, a svájci frank pedig 444,99 forintra süllyedt 446,17 forintról. Az eurót 1,0491 dolláron jegyezték kedden reggel a hétfő esti 1,0493 dollár után.
Sajnos a forint erősödése nem tartott ki, 9 órára már 415,4 körül jár az árfolyam, miközben az euró erősödik a dollárral szemben és az európai piaci hangulat is kedvező a Portfolio adatai szerint.
Sok pénzügyi adatot hoznak nyilvánosságra a héten, mind hathat a forint árfolyamra
Ha a kedden érkező harmadik negyedéves magyar GDP-adat eltér a korábbiaktól, akkor megmozdíthatja a forint árfolyamot. Az Index által megkérdezett szakértő, Rodic Ádám szerint csütörtökön nyilvánossá válik az október havi előzetes magyar külkereskedelmi egyenleg, ami úgy tud befolyásolni, hogy egy vártnál magasabb külkereskedelmi többlet forinterősítő hatású lehet. Ezen a napon érkezik még az októberi havi magyar kiskereskedelmi forgalmi adat is, amelyből a fogyasztás alakulására és ebből kifolyólag az utolsó negyedéves GDP-növekedésre nézve is következtetéseket vonhatunk le. Pénteken pedig napvilágot látnak az októberi ipari adatok.
„Amennyiben az iparból és a kiskereskedelemből is pozitív adatok érkeznének, az erősíthetné a forintot – erre az iparnál látok kisebb esélyt” – mondta Regős Gábor az Indexnek.
A nemzetközi folyamatok tekintetében az Eurostat közli a harmadik negyedéves GDP újabb becslését, emellett a hétfői munkaerőpiaci és a csütörtöki kiskereskedelmi adatok lehetnek fontosak.
Az Egyesült Államokból érkezik pénteken munkaerőpiaci adat – itt az előző, októberi adat gyenge volt. Ez az adat befolyásolhatja azt, hogy a Fed decemberben csökkenti-e az irányadó rátáját, ami a dollár-euró árfolyamon keresztül hat a forintra is.
(Fotó: PIX1861 via Pixabay)