Forgách András: láttam, ahogy anyám a halálos betegségbe, a rákba menekül (Exkluzív videó a 168.hu-n!)

Forgách András számára rendkívül fontos személy volt az édesanyja, aki szerinte a saját élete csapdájában vergődött. Többek között erről beszélt az író, műfordító és dramaturg a Neshama TV Dobd be magad! című műsorában. Ne hagyja ki!

2024. november 7., 18:00

Szerző:

Forgách András édesanyja magyarul nem tudott rendesen megtanulni, héberül pedig elfelejtett. Így nem volt saját nyelve sem, se igazi hazája. Egyebek mellett ez derült ki az exkluzív módon, kizárólag a 168.hu felületén látható Dobd be magad! című műsor aktuális epizódjából. A Neshama TV Réczei Tamás által vezetett műsor teljes epizódját itt lehet megtekinteni:

Forgách András édesanyja számára Magyarország egy tragikus helyszín volt

„Az anyám fundamentálisan és az élete szempontjából egy tragikus helyszínt választott, ahol ő soha nem talált haza. Ahogyan ő maga megfogalmazta: magyarul nem tudott megtanulni, héberül már elfelejtett... Vezekelt, úgy érezte, hogy ő felelős az apám sorsáért”

– idézte fel édesanyja történetét Forgách András a Neshama TV Dobd be magad! című műsorában. Az író, műfordító és dramaturg annak kapcsán beszélt erről, hogy édesapja, élete végén pszichés betegként ki-be járt az idegszanatóriumokból, de gyakran otthon, a felesége ápolta.

A Réczei Tamás vezette, kizárólag a 168.hu felületén látható interjúműsorban Forgách András felidézte azt is, hogy látta azt, ahogyan 1983-ban édesanyja úgy döntött, hogy élete csapdájából nincs más kiút mint a rák.

„Ezt persze ő soha nem mondta ki, nem is tudta ezt, de rohant a betegségbe”

– fűzte hozzá az édesanyjához gyerekként és felnőttként is nagyon ragaszkodó Forgách András.

S hogy Forgách András mit árult még el az életéről? Az kizárólag a 168.hu felületén megtekinthető exkluzív videóból derül ki, ne hagyja ki!

 

Forgách András bedobta magát, de mibe is?

Forgách András az interjú során összeségében bedobta magát, így őszintén vallott a családja kapcsán felmerült konfliktusairól és élményeiről. Ami nem véletlen, hiszen a Dobd be magad! című portréműsornak pontosan ez a lényege. Hogy a meghívott vendégek történeteket osszanak meg a gyerekkorukról, kifejezzék az érzelmeiket, és beszéljenek arról is, szoktak-e feszültséglevezetés céljából játszani. A műsor során kiderül róluk, hogy mennyire kudarctűrők, van-e bennük versenyszellem, és hogy csapatjátékosok-e vagy inkább egyedül küzdenek meg a problémákkal.

A Dobd be magad! vendégei olyan dolgokat is megosztanak a saját életútjukkal kapcsolatban, amelyekről ritkán beszélnek a nagynyilvánosság előtt. S hogy mik ezek pontosan? Az életük taktikája és annak esetleges kudarcai, a szabálykövetési képességük és feszültségük kifejezése, a konfliktusokban való szerepük.

Összességében a Dobd be magad! egy olyan életútutazás, amely elkalauzol bennünket a műsor vendégeinek élettörténetében a legrejtettebb összefüggésekbe.

Persze az utazás elképzelhetetlen lenne egy kiváló játékmester közreműködése nélkül, aki ezúttal sem más, mint Réczei Tamás színházrendező és dramaturg, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház egykori művészeti vezetője, a Kaposvári Egyetem Művészeti Karának volt oktatója. A műsorvezető a 2019-ben megjelent Nagyon kell szeretniök doku-dráma kötet szerzője, 2020-tól az EMIH kulturális tanácsadója, a Baross utcában megnyíló Firgun Színház vezetője. 

(Kiemelt képünkön Forgách András, író látható. Forrás: Dobd be magad!)

Dobray Sarolta szerint egy bántalmazó kapcsolatból kilépni nagyon hosszú időbe telik, hiszen az erőszak általában egy erős lelki kötődés után jelenik meg. Üvegfal című regénye nyomán azonban sokan szembesültek a saját helyzetükkel, így változást tudott elérni az erről való közgondolkodás terén. A népszerű író-újságíró többek között erről beszélt a kizárólag a 168.hu felületén látható Dobd be magad! című műsorban. Ne hagyja ki!