Ha ezeket a telefonszámokat látja, biztos, hogy csalók próbálják átverni

Közzétette a Nébih azokat a telefonszámokat, amelyeket a tüzifacsalók használnak. Ezúttal a Pilisi Parkerdő nevében próbálkoznak a csalók.

2024. november 12., 07:00

Szerző:

Nem ez az első eset, hogy a tüzifacsalók erdészetek nevében próbálnak meg hamis szállítólevekkel pénzt kicsalni a jóhiszemű vásárlókból. Amint arról a 168.hu korábban beszámolt, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) próbavásárlással buktatta le azokat a csaló áleladókat, akik a Nagykunsági Erdészeti és Faipari Zrt. (Nefag) nevében kibocsátott szállítólevelek alapján próbáltak előre utalással pénzt szerezni.

Akkor a 06-30/071-5176-os telefonszámot hozta nyilvánosságra a Nébih, illetve a 12100011-11260435 és a 10700048-75412465-51100005 számlaszámokat, amelyek a csalókhoz köthetőek.

A Pilisi Parkerdő nevében próbálkoznak a csalók

Ezúttal a Pilisi Parkerdő Zrt. nevével élnek vissza a bűnözők. 

A Dívány számolt be róla, hogy egy vásárló gyanúját felkeltette az alacsony ár, és telefonált az erdőgazdaságnak. Kiderült: a csalók úgy próbáltak előre utalással pénzt szerezni, hogy a parkerdő nevében állítottak ki szállítólevelet. A cég azonnal jelezte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak az esetet, és a hatóság ennek kapcsán adott ki figyelmeztetést:

senki ne rendeljen tűzifát a 06-30/164 2004-es telefonszámról, és ne utaljon pénzt a 10404027-86769090-68491001 számlaszámra.

A tájékoztatás szerint a csalók a közösségi oldalakon Bernáth Attila profilnév alatt hirdettek. A hatóság kiemelte: csak ismert, beazonosítható, telephellyel rendelkező kereskedőktől és erdőgazdálkodóktól biztonságos vásárolni, szokatlanul alacsony árú, akciós hirdetések esetében pedig rendkívüli óvatossággal kell eljárni.

A Nébih közleménye arra is felhívja a figyelmet, hogy a Marketplacen megjelenő tűzifahirdetések megbízhatatlanságát jelzi az, hogy a hirdetők több mint fele meg sem adja a telefonszámát, kizárólag privát üzenetben lép kapcsolatba a vásárlókkal. Az is árulkodó jel, hogyha egy eladó nem adja meg a beazonosításához szükséges olyan adatokat, mint például az EUTR technikai azonosító szám, név, telefonszám, jobb esetben telephelyi elérhetőség. Az ilyen hirdetők ugyanis jellemzően igyekeznek elkerülni, hogy az esetleg elégedetlen vevők utolérjék őket.

A tűzifavásárlók számos hasznos információt olvashatnak a Nébih lakossági EUTR aloldalán.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Pexels via Pixabay)