Elképesztő csalásnak esett áldozatul egy magyar nyugdíjas: most aztán futhat a pénze után!

Elképesztő csalásra derült fény, egy nyugdíjas nő több mint 100 millió forintot veszített el miután bedőlt egy kamu befektetési lehetőségnek.

2025. május 23., 11:15

Szerző:

Egy debreceni nyugdíjas nő több mint 100 millió forintot veszített el egy internetes csalás miatt, miután ismeretlenek jól fizető befektetési lehetőséggel csalták tőrbe – számolt be az Index. A nő többször adott át pénzt, volt, amikor személyesen, volt, amikor banki átutalással, bízva abban, hogy a befektetése egyszer megtérül. Csakhogy ez sosem történt meg.

A csalók egyébként úgy buktak le, hogy a nő feljelentését követően újra pénzt kértek tőle, összesen 16 millió forintot. Az átvételhez Debrecenbe küldtek egy futárt, aki viszont már nem jutott messzire, ugyanis a rendőrök figyelték az eseményeket, és elfogták. A 25 éves ukrán férfinak a vallomása szerint csak az volt a feladata, hogy a pénzt Lengyelországba vigye.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának nyomozói pénzmosás miatt őrizetbe vették a fiatalembert, és kezdeményezték a bíróság elé állítását. Továbbá felhívták a figyelmet arra, hogy milyen jelek utalhatnak a csalásra:

  • közösségi oldalak gyanús hirdetései, kétes ajánlatok, amelyek magas hozamot és gyors megtérülést ígérnek minimális vagy nulla kockázattal;
  • váratlan megkeresések ismeretlenektől befektetési ajánlatokkal; sürgetés, ha azt állítják, hogy az ajánlat csak rövid ideig érhető el;
  • titkolózás, avagy az értékesítő arra kér, hogy az ajánlatról senkinek se szóljunk;
  • valamint távoli hozzáférés kérése, például képernyőmegosztó vagy távoli hozzáférési eszköz letöltésére való felszólítás.

A hatóságok kiemelik, hogy az ilyen módszerek szinte biztosan csalásra utalnak, és fokozott óvatosságra intik a lakosságot az online befektetési ajánlatokkal kapcsolatban.

Így kerülheti el, hogy csalás áldozatává váljon

Ahogyan arra korábban már figyelmeztettük olvasóinkat, sohasem árt az óvatosság! Különösen ismeretlen, külföldi webáruházakban történő vásárláskor alaposan át kell tekinteni a vásárlási feltételeket és az apró betűs részeket.

Ha egy ajánlat túlzottan kedvezőnek tűnik a piaci árakhoz képest, érdemes alaposan utánajárni a weboldal megbízhatóságának. Ajánlott ellenőrizni a webshop fogyasztói értékeléseit és véleményeit a közösségi médiában vagy más online platformokon.

Rendszeresen ellenőrizni kell a bankszámlakivonatokat, és ha ismeretlen vagy gyanús terhelést észlelünk, azonnal kapcsolatba kell lépni a bankkal.

A különböző csalásokkal a 168.hu már rengetegszer foglalkozott, az erről szóló cikkeinket ezen a linken olvashatja!

(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: Photo By: Kaboompics.com / Pexels)