Magyarország-kritikus darab New Yorkban

A New York-i Off-Broadway egyik színházában darabot mutattak be arról, hogy Magyarországon jobbra tart a politikai légkör és lassan kezd veszélyesnek látszani, ha valaki nem a többség oldalán áll – tudósít a .

2016. május 3., 18:21

A mű helyszíne Budapest zsidó negyedében a Sirály nevű bár, amelyet fiatalok részben azért hoztak létre, hogy ápolják zsidó örökségüket.

A felszínen a mű a bohém életről szól, ám valójában az igazi Sirály történetét dolgozza fel, amelyet a hatóságok bezárattak. Híveinek el kellett dönteniük, hogy nyugodjanak bele a sorsba, vagy harcoljanak. Így az is felvetődött, vajon Magyarország még olyan hely-e, amelyet a magukénak éreznek.

Az előadás címe: A hely, amelyet építettünk, szerzője Sarah Gancher, aki élt Budapesten.

(Klubrádió/Szelestey Lajos)

Benjamin Appl világhírű német bariton és Villányi Dániel zongoraművész Franz Schubert Téli utazását adja elő a magyarországi deportálások 80. emlékévének kiemelt eseményén az Óbudai Zsinagógában szeptember 30-án 19 órakor. A koncert meglepetést is tartogat, hiszen Schubert kuriózumnak számító kórusművét, amelyet a 92. zsoltár héber szövegére komponált e koncert kedvéért tanulta meg Benjamin Appl.

Ady Endre és Léda kapcsolatának egyik tragédiája, hogy Léda 1907-ben halva született kislányt hozott a világra. Bár egyértelmű bizonyítéka nincs, Ady magáénak érezte a gyermeket. Néhány évvel később, már Ady halálát követően, szárnyra kapott a pletyka, hogy a költőnek van egy fia.

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.