Kétszáz dráma született a színházigazgató emlékére
Schwajda György emlékére drámapályázatot hirdetett a kaposvári Csiky Gergely Színház, február 1-jei határidővel. A siker óriási: kétszázon felüli számú pályamunka érkezett.
Egy ember emlékének ápolása nem szobrának időnkénti leporolását jelenti: valaki örökségének őrzése és továbbadása teremtést, születést jelent – szögezte le a kiírás. A Schwajda György Drámapályázat évenkénti kiírásával új magyar drámák születését kívánja elősegíteni a Csiky Gergely Színház. A pályázat kikötése szerint a benyújtott színműveknek Schwajda György életművének kiemelkedő darabjára, a Csoda című drámájára utalva tartalmazniuk kell a „csoda" motívumot.
Az ország különböző pontjairól érkeztek Kaposvárra a pályaművek, és a határon túlra is eljutott a hír; ennek köszönhetően végül 232 pályázat érkezett (ebből 19 érvénytelen volt). Az előolvasás után öttagú bizottság fogja kiválasztani a győztes műveket. A végső döntés meghozására a következő személyeket kérte fel a Csiky Gergely Színház: Kamarell Márta művészeti titkár, Fándly Csaba színművész, Bérczes László művészeti tanácsadó, a Bárka Színház művészeti vezetője, Morcsányi Géza dramaturg, műfordító, a Magvető Kiadó igazgatója, Schwajda Gergő televíziós riporter, szerkesztő, Schwajda György fia. Az eredményhirdetésre március 24-én kerül sor - írta a
7 óra 7.